FERIE ZIMOWE

16/02/2015 - 27/02/2015

Ferie_Slider

Jeśli ferie, to u nas – CKiBP zaprasza

 

„Góralska skrzynia…..”  czyli ferie w Poroninie

Wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Poroninie zapraszamy na wyjazd zimowy na warsztaty plastyczne z malarstwa na szkle i mozaiki organizowane w Poroninie. W czasie pięciu dniu ferii (22 – 28 lutego 2015r.) dzieci i młodzież (kl. I-IV szkoły podstawowej) wspólnie z grupą plastyczną z Poronina będą uczestniczyć w warsztatach organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Poroninie przez Bożenę Świderską – Środę, instruktorkę plastyki z Poronina. Oprócz warsztatów przewidujemy naukę jazdy na nartach, zimowe zwiedzanie dolinek tatrzańskich oraz inne zimowe atrakcje.

Gwarantujemy doświadczona opiekę, przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie, a także wstępy na zaplanowanych wycieczkach.

Termin: wyjazd 22 lutego 2015 r., powrót 28 lutego 2015 r.

Koszt: 500 zł/ os.

Wyjazd dla dzieci od 10. roku życia do 13 roku życia.

Zapisy w Sekretariacie CKiBP (pon.-pią. godz. 8.30-17.00), tel. 61 2500 400 oraz droga mailową: kontakt@osrodekkultury.pl

Pierwszeństwo zapisów mają dzieci z Gminy Suchy Las uczestniczące w zajęciach artystycznych w CKiBP.

Zapisy od 19 stycznia 2015 r.

Program warsztatów Góralska skrzynia w Poroninie

 

Świetlica artystyczna

Świetlica artystyczna jest otwartą i swobodną przestrzenią opartą na konstruktywnej i kreatywnej zabawie z dużą domieszką „luzu”. Świetlica ma charakter poznawczy, związany z odkrywaniem różnych technik plastycznych, a także wykorzystaniem i łączeniem ze sobą różnych materiałów. Planujemy przekładać pomysły na rzeczywistość, ale też uważnie skupiać się na danych projektach. Jednocześnie będziemy się bawić, uczyć i samodzielnie tworzyć: gry, rekwizyty, stroje, kolaże, gadżety, projekty, prace małych odkrywców. Zapowiada się swoista mieszanka działań artystycznych łączonych z odpoczynkiem, ruchem i czasem na „zajęcia dowolne”. Tutaj nie ma czasu na nudę! Zależy nam na tym, aby każdy dzień był niebanalną przygodą z własną wyobraźnią oraz z materią umożliwiającą działania artystyczne.

Świetlicę poprowadzi Kamila Bejma, ciekawa świata i ludzi absolwentka pedagogiki, a niebawem również psychologii. Od ponad dziesięciu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, organizując czas wolny i ucząc przez zabawę. Miłośniczka ekstremalnych podróży oraz intrygujących i zabawnych przygód. Uwielbia towarzystwo innych istot, nie tylko homo sapiens. Wieczna optymistka z głową pełną pomysłów. Zawsze gdzieś biegnie, także dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W pochmurne wieczory, niczym mol książkowy, zaczytuje się w literaturze. W kuchni – perfekcjonistka, potrafi wyczarować smaczne danie, nawet dla największego niejadka. Jej artystyczna dusza sprawia, że przestrzeń nabiera harmonii. W wolnym czasie haftuje, skleja, maluje, skręca, zszywa, dokleja, szydełkuje – tworząc, niby przypadkiem, coś z niczego.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat

Termin: 16-20 lutego 2015 r.,23-27 lutego 2015 r.

Godz. 8.00-16.00

Koszt: 20 zł/ os za dzień

Zapisy w Sekretariacie CKiBP (pon.-pią. godz. 8.30-17.00), tel. 61 2500 400 oraz droga mailową: kontakt@osrodekkultury.pl . Jeżeli będą wolne miejsca to również w dniu zajęć.

Świetlica artystyczna- szczegółowy plan

Kamila Bejma- zdjęcie

 

 Warsztaty z animacji poklatkowej

Warsztaty z animacji poklatkowej to wspaniała okazja do samodzielnego stworzenia filmu animowanego. Na wstępie każde dziecko będzie mogło przyjrzeć się „magicznemu” urządzeniu zwanego Zoetropem, dzięki któremu ożywają nieruchome obrazki. Zapoznają się również z różnego rodzaju zrealizowanymi już filmami animowanymi, które częściowo je zainspirują oraz zachęcą do dalszej aktywnej pracy podczas trwania kolejnych dni warsztatów. W czasie trwania zajęć uczestnicy nauczą się własnoręcznie wykonywać scenografie i bohaterów. Następnie zanimują wybrane przez siebie opowieści. Klasyczna animacja poklatkowa wykonywana jest ręcznie. Do jej tworzenia wykorzystuje się różnorodne techniki plastyczne. Zatem najmłodsi będą mieli okazję stworzyć własne animacje rysunkowe z wykorzystaniem takich materiałów jak kredki, pisaki, mazaki, ołówki, pastele itd.  Efekt swej pracy twórczej oraz współuczestników warsztatów każde z dzieci będzie mogło obejrzeć w formie gotowego już filmu animowanego. Zajęcia poprowadzi Anna Dudek.

Zapraszamy dzieci w wieku 9-12 lat

Miejsce: Filia biblioteczna w Chludowie

Termin: 16-20 lutego 2015 r.

Godz. 10.00 – 13.00

Koszt: bezpłatne

Zapisy: Filia biblioteczna w Chludowie, ul. Szkolna 2, tel. 61 81 16 503

             Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, tel. 61 25 00 401

lens-582606_1280

 

Warsztaty literacko – plastyczne

Chcesz aby twoje dziecko wzięło udział w niezwykle wymyślnych oraz kreatywnych warsztatach plastycznych opierających się na najpopularniejszej literaturze dla najmłodszych? Zapisz je na oryginalne zajęcia, które w sposób unikatowy,  zaskakujący i niecodzienny wypełnią wolny czas twemu maluchowi podczas bezśnieżnych ferii zimowych. Zaplanowane na ten czas działania będą dotyczyły między innymi tzw. ekotworzenia, czyli spotkań pełnych zabaw i inspiracji, uczenia się współpracy oraz przede wszystkim, wyzwalania mocy twórczych tkwiących w wyobraźni dzieci. Zajęcia te poprowadzi Pani Kropka – Agnieszka Cienciała – kulturoznawczyni, animatorka kultury, aktorka przez dziewięć lat związana z Teatrem Strefa Ciszy, od siedmiu lat członkini Fundacji Barak Kultury. Właścicielka Ambientówki – firmy zajmującej się niestandardowymi akcjami artystycznymi i promocyjnymi. Jako Pani Kropka od kilku lat prowadzi warsztaty plastyczne, teatralne dla różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, seniorzy). Obecnie spotkać ją można na Porankach Rodzinnych w Kinie Muza i podczas akcji prowadzonych przez Centrum Sztuki Dziecka.

Zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat

Miejsce: Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie

Termin: 23-27 lutego 2015 r.

Godz. 10.00 – 13.00

Koszt: bezpłatne

Zapisy: Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16, tel. 61 25 00 401

beznazwy

Zimowa Akademia Przygody

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat do Zimowej Akademii Przygody na niezapomniane ferie zimowe,które odbędą się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las.Ferie odbywać się będą od poniedziałku do piątku w 2 wariantach czasowych:

 • I wariant: 9:00-14:00
 • II wariant: 9:00-15:00

Podczas tygodnia ferii odbędzie się:

 • „Dzień teatru i kina”. Warsztaty teatralne: przygotowujemy przedstawienie, pokaz filmu.
 • „Akademia małego Smakosza”. Zajęcia kulinarne: pieczemy pizzę.
 • „Dzień ekologa – ekologia jest cool”. Warsztaty ekologiczno – przyrodnicze: robimy karmnik dla ptaków.
 •  „Olimpiada sportowa – sport na wesoło”. Zabawy i rozgrywki sportowe, wyjście na kręgle do PW Octopus.
 • „ Z plastyką na ty”. Zajęcia artystyczno – plastyczne: tworzymy pejzaż zimowy techniką kolażu.

Terminy ferii zimowych:

 • 16 – 20 luty 2015
 • 23 – 27 luty 2015

Zapewniamy:
– 2 doświadczonych opiekunów
– materiały i środki dydaktyczne
– ciepłe napoje
– podwieczorek (jogurt lub owoc), drugie śniadanie dzieci przynoszą z domu
– bilet wstępu na kręgle
– obiad w cenie 10 zł – możliwość wykupienia obiadów wg potrzeb
Cena ferii zimowych:

 • 190 zł (I wariant – 5h)
 •  210 zł (II wariant – 6h)
 • obiad: 10 zł (obiad przygotowany przez Cafe Szkolna 16)
 • zniżka na drugie i kolejne dziecko z rodziny: 10 %

INFORMACJE I ZAPISY: 604 328 150

Organizatorem Zimowej Akademi Przygody jest: Centrum Edukacji i Rozwoju Rodziny Razem

_Ferie Zimowe2015