Dawno temu w Suchym Lesie. Warsztaty legend!

30/07/2021

„Dawno temu w Suchym Lesie”. Zapraszamy na warsztaty legend!

Dawno, dawno temu… więcej niż sto lat, więcej niż dwieście, kiedy cuda i dziwy jeszcze się zdarzały, w Chludowie (a może w Golęczewie?) rozegrała się mroczna historia. Dwoje zakochanych, brutalnie rozdzielonych i zamkniętych w lochach, w rozpaczy sprowadziło tragedię na całą wieś. Po latach o wszystkim zapomniano, ale na dnie jeziora do dziś czai się coś (lub ktoś), co pamięta te wydarzenia. Pewnej nocy wychodzi na powierzchnię… Co wyniknie z tego spotkania?

Centrum Kultury i Biblioteka w Suchym Lesie zaprasza na cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży pt.:  „Dawno temu w Suchym Lesie”, inspirowany lokalnymi legendami. Pierwsza część pt. „Jezioro”, będzie dotyczyła opowieści o powstaniu jeziora chludowskiego lub golęczewskiego.

30 lipca o godz. 17.00 – warsztaty w bibliotece w Suchym Lesie.

3 sierpnia o godz. 11.00 – warsztaty w  filii bibliotecznej w Chludowie.

Formuła warsztatów będzie łączyła tradycyjne zajęcia biblioteczne z wykorzystaniem aplikacji mobilnej Action Track – aby z niej skorzystać, potrzebny jest telefon z dostępem do internetu. Do uczestnictwa zapraszamy dzieci od 8 do 12 roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, na każdy warsztat obowiązują osobne zapisy.