Czekając na Wielkanoc- koncert muzyki klasycznej

22/03/2015

rsz_koncert_bałabanów_fot_ckibp

Miłośników muzyki klasycznej zapraszamy  na kolejny koncert w wykonaniu Kwartetu Rodziny Bałabanów. Pierwszego tegorocznego koncert Kwartetu mogliśmy posłuchać, przy wypełnionej Sali,  4 stycznia tego roku. Był to koncert noworoczny, oprócz muzyki poważnej mogliśmy posłuchać również nieco „lżejszych” kompozycji, np. Libertango Astora Piazzolli.  Drugie w tym roku, marcowe spotkanie z muzykującą rodziną, wpisujące się w okres czasu wielkopostnego, wypełnione będzie w całości muzyką poważną. Usłyszymy utwory takich kompozytorów, jak J. S. Bach, W. A. Mozart, A. Dvorak, G. Th. Telemann.

Kwartet Rodziny Bałabanów, to Lech i Agnieszka Bałabanowie i ich synowie: Jan i Wiktor. Wspólnie muzykują od kilku lat. Pierwszy ich  koncert odbył się w sucholeskim Ośrodku Kultury, w Teatrze na Palecie w 2009 roku. Na co dzień Lech Bałaban – altowiolista, oprócz działalności dydaktycznej, jest koncertmistrzem w Orkiestrze Kameralnej Agnieszki Duczmal, Agnieszka Bałaban – wiolonczelistka,  jest członkiem  zespołów kameralnych, takich jak: Trio Barokowe, Kwartet Złotnicki i Poznański Trio Smyczkowe. Wiktor– skrzypek,  jest studentem poznańskiej Akademii Muzycznej, a Jan – również skrzypek, uczniem Szkoły Talentów prof. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu.

Zapraszamy do spędzenia niedzielnego popołudnia z piękną muzyką w wykonaniu znakomitego zespołu muzykującej rodziny, mieszkańców naszej gminy.

22 marca 2015 r., godz. 17.00, sala widowiskowa CKiBP, Suchy Las, ul. Szkolna 16.

Bilety w cenie 20,- zł normalny, 15,- zł ulgowy już do nabycia w sekretariacie CKiBP w godz. 9.00-16.30 i na www.bilety.24