Byliśmy – Jesteśmy

27/05/2020 - 30/06/2020

Wśród wielu wydarzeń i przedsięwzięć, które musieliśmy odwołać i z których musieliśmy zrezygnować, jest na szczęście takie, które możemy zrealizować. Z wielką przyjemnością prezentujemy Państwu wystawę zdjęć pod tytułem Byliśmy – Jesteśmy, pokazującą kilkanaście miejsc na terenie gminy Suchy Las, sfotografowanych 30 lat temu i dziś.

Okazją do stworzenia tej wystawy jest 30-lecie samorządu gminnego przypadające dokładnie  27 maja, bo właśnie tego dnia, w 1990 roku odbyły się pierwsze wybory do rad gmin i miast, a także pierwsze wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Myślę, że każdy z nas docenia rolę samorządu w ustroju państwa i zdaje sobie sprawę, jaką daje on możliwość współrządzenia w naszym najbliższym otoczeniu. Jeden z motywów stworzenia naszej wystawy to pokazanie, jak zmieniła się rzeczywistość wokół nas, stąd zestawy fotografii pokazujących te same obiekty, miejsca i ulice kiedyś i dziś. Sięgnęliśmy do archiwum CKiBP i znaleźliśmy papierowe zdjęcia wykonywane na początku lat 90-tych. Zaprosiliśmy do współpracy fotografików uczestniczących w zajęciach naszego Koła Kamery. Autorami większości współczesnych zdjęć są Małgorzata Dawidowska i Piotr Metzler. Zdjęcie z drona wykonał Marcin Wesołowski, autorką fotografii Starego Baru w Chludowie jest Barbara Stachowiak. Kuratorem wystawy Byliśmy – Jesteśmy jest fotografik i filmowiec, prowadzący Koło Kamery, Tadeusz Korach.

Wystawę, umieszczoną na ścianie budynku Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej od ul. Szkolnej 16, będzie można oglądać od 27 maja do końca czerwca.