BOVSKA

14/02/2020

Walentynki z BOVSKĄ

BOVSKA to autorka tekstów, kompozytorka, performerka, a także ilustratorka i grafik. W Centrum Kultury spędzimy wspólnie z tą, wszechstronnie uzdolnioną artystką, wieczór walentynkowy.

Okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 r. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty, Kaktus, został wyprzedany 2 dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 35 milionów razy.

W 2017 nominowana do nagrody Fryderyki 2016 w kategorii Debiut Roku oraz do nagrody MTV Europe Music Award w kategorii najlepszy polski wykonawca. Nominowana do nagrody Fryderyki 2017 za drugi album Pysk w kategorii elektronika. Artystka otrzymała również Złotą Płytę̨ za sprzedaż̇ ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla Kaktus. W zaledwie rok od premiery swojej pierwszej płyty, Bovska zaprezentowała drugi album zatytułowany Pysk.

BOVSKA ma za sobą̨ występy na najważniejszych Festiwalach w kraju: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Slot Art Festiwal i Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Była też jedyną gwiazdą z Europy, na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising w Tokio w 2017 roku.

W październiku 2018 r. wydała swój trzeci studyjny album Kęsy, który, tak jak poprzednie dwa krążki, stworzyła wraz z Janem Smoczyńskim. 8.10.2019 wydała singiel Leżałam zapowiadający jej czwarty studyjny album.

Bovska od początku zaskakuje swoim wyrazistym, rozpoznawalnym wizerunkiem scenicznym. Oprawa wizualna jej projektu jest dopracowana do granic możliwości: od konceptualnych wydawnictw (self-published), poprzez stronę internetową i serię kameralnych nagrań, aż po imponujące muzycznie i scenograficznie koncerty.

BOVSKA
14 lutego 2020r., godz. 19.00
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
Suchy Las, ul. Szkolna 16