Bombardujmy włóczką!

17/06/2018

W ramach Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych CKiBP zaprasza do wspólnego plecenia podczas Sucholeskiego Targu Śniadaniowego. Macie w domu stare koszulki? Weźcie je ze sobą, przerobimy je na włóczkę i ubierzemy… ławkę.

Sztuka polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni publicznej ręcznie wykonanymi dzianinami narodziła się w Stanach Zjednoczonych i nosi nazwę yarnbombing, czyli „bombardowanie włóczką” albo „dziergane grafitti”, chociaż żaden z polskich odpowiedników nie przyjął się jeszcze na dobre. Yarnbombing to świetny sposób na ożywienie przestrzeni publicznej, wprowadzenie nieco koloru do miejsc zdominowanych przez szarość betonu.

Podczas Sucholeskiego Targu Śniadaniowego razem z Anią z Zielonego Groszka, którą mogliście poznać podczas cyklu warsztatów szydełkowych, odbywających się w CKiBP, nauczymy się odpowiednio ciąć niepotrzebne stare ubrania i nadamy im nowe życie. Przyjdź i stwórz z nami recyclingowe „ubranko” na ławkę. Z młodszymi uczestnikami warsztatów pobawimy się w pająki i spróbujemy wypleść dużą kolorową pajęczynę, która stanie się torem przeszkód.

Świetna zabawa dla małych i dużych! Przyjdźcie koniecznie i szukajcie stoiska CKiBP.

17 czerwca 2018 r., godz. 10-15

Wspólne dzierganie z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Suchy Las