Barwy Suchego Lasu w Kórniku

17/04/2018 - 15/06/2018

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pracowni Rysunku i Malarstwa dla Dorosłych, który odbędzie się w Kórnickim Centrum rekreacji i Sportu OAZA przy ul. Ignacego Krasickiego 1 w Kórniku. Prezentowane prace są wynikiem wspólnych działań uczestników i powstawały pod czujnym okiem prowadzącej p. Aleksandry Kołaczyk.

,,Podczas gdy odchodząca już zima zasnuwała świat szaro-beżowymi mgłami, w sali na piętrze sucholeskiej przystani dla poszukiwaczy artystycznych przygód rozkwitały pąki, dojrzewały owoce, kolory mieniły się pełnią życia. Papier tracił swoją zimną nieskazitelność, wchłaniając z radością akwarelowe plamy. Wątek i osnowa bawełnianych podobrazi w napięciu oczekiwały kolejnych uderzeń pędzla i muśnięć szpachli. Stukał ołówek, skrzypiała drewniana sztaluga, a kwiaty pachniały olejem z lnu i terpentyną

Troszkę bajki, troszkę tajemnicy, dużo radości i mnóstwo twórczego wysiłku towarzyszyło uczestnikom zajęć z rysunku i malarstwa dla dorosłych, autorom prezentowanych na wystawie prac. Tylko nieliczni z nich dysponują artystycznym wykształceniem. Większość chwyciła za ołówek i pędzel po długiej przerwie początkiem sięgającej czasów szkolnych. Obrazy i rysunki są zapisem ich wrażliwości, wzruszeń, obserwacji, zaangażowania, obaw, niepewności, zmagań, które podjęte, przyczyniły się do odkrycia i rozwoju artystycznych talentów.”

Aleksandra Kołaczyk – Pracownia Rysunku i Malarstwa dla Dorosłych