Bajanie na dywanie – Tuli-pucho-kłaczek

08/03/2024

Mój tata zna pięć języków, moja mama śpiewa jak słowik, siostra jest królową lodowiska, a ja… Ja nic nie umiem robić. Nic a nic. A przynajmniej tak mi się zdawało.

Pięcioletnia Edzia nie należy do zbyt pewnych siebie osób. Ale jednego jest pewna: jej mama musi dostać na urodziny wyjątkowy prezent. Edzia wie doskonale, co miałoby to być. Tuli-pucho-kłaczek!

Tuli-pucho-co? Jak wygląda? I gdzie można go znaleźć?

Razem z Edzią wyruszymy na wyprawę ulicami miasta w poszukiwaniu tego absolutnie niemożliwego do znalezienia cudaka. Odwiedzimy pachnąca bułeczkami piekarnię, kwiaciarnia, wypełnioną tiulami i błyszczącymi tasiemkami pasmanterię, antykwariat z zakurzonymi skarbami, a nawet sklep mięsny! Zajrzymy w każdy kącik i z każdą książkę na bibliotecznej półce. Czy uda nam się dowiedzieć, kto to taki? Czy uda nam się dotknąć, powąchać, pogłaskać Tuli-pucho-kłaczka?

Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami na marcowe Bajanie na Dywanie, które odbędzie się w piątek 8.03.2024 r. o godz. 16:00. Aby wziąć udział we wspólnym poszukiwaniu Tuli-pucho-kłaczka, trzeba się zapisać– udział można zgłosić osobiście w bibliotece lub dzwoniąc pod numer 61 25 00 401.