Bajanie na dywanie – Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla…

21/10/2022

Październikowe Bajanie na Dywanie będzie miało wyjątkową formę. Zapraszamy do najmniejszego teatru świata – teatrzyku kamishibai, który mieści się  w drewnianej skrzynce! Tym razem poznamy historię stworzoną przez Ulę Ziober. Jest nią Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla i o tym, dlaczego ptaki wiją gniazda. Z tej bajki dowiemy się nie tylko dlaczego ptaki wiją gniazda. Przekonamy się także, że warto być pomocnym i to nie tylko dlatego, że na koniec czekać Nas będzie nagroda. Opowiemy Wam baśń o gąsienicy, która pomagała wielkiemu duchowi Barabajowi malować świat w czasach jego tworzenia. Nasza bohaterka spotka na swojej drodze również inne zwierzęta. Któremu jednak będzie mogła zaufać? Które z nich zechce ją oszukać, a które zapragnie jej pomóc? W tej barwnej podróży przemierzymy świat Aborygenów, przyglądając się ilustracjom stylizowanym na  tradycyjną sztukę rdzennych mieszkańców Australii.

Zajęcia odbędą się w piątek, 21 października 2022 roku o godz. 16:00.

Zachęcamy do zapisywania się telefonicznie pod numerem: 61 25 00 401.