Z Markiem Tomalikiem po Australii

2 lutego 2016

 

Tomalik - SLIDER

Marek Tomalik – podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback. Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik National Geographic i Jazz Forum. Jest autorem bestsellerowej książki Australia. Gdzie kwiaty rodzą się z ognia.

Australia

Australijska kultura Aborygenów odwraca do góry nogami nasze zachodnie pojęcie własności ziemi. Dla Aborygenów to ziemia jest właścicielem jednostki. Co więcej, niektóre części krajobrazu wywierają metafizyczny magnetyzm, wciągają człowieka, nawet z dużej odległości. Jest w tym głęboko zakorzeniony transcendentalny obowiązek powrotu. W przeciwnym razie wewnętrzne ja usycha i umiera. Walkabout, duchowa podróż Aborygenów na pustyni jest odpowiednikiem pielgrzymki, rytuałem przejścia. W podobny sposób Australia działa na Marka Tomalika, który od ponad ćwierć wieku powraca na walkabout po swoich ścieżkach na „swojej” ziemi. Jego opowieści przenika głęboki duch zrozumienia i szacunku dla odmienności.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

117

Pytania dotyczące geologii, podróżowania, rozmaitych kultur będzie można udzielić autorowi już 26 lutego 2016 r. o godz. 19.00 podczas spotkania autorskiego w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w :

Biblioteka Publiczna, ul. Szkolna 16, Suchy Las

Filia biblioteczna, ul. Szkolna 2, Chludowo

Filia biblioteczna, ul. Żukowa 14, Złotniki