XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

28 maja 2019

Z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zapraszamy na wspólne czytanie i warsztaty do bibliotek w Chludowie i Suchym Lesie. Przygotowaliśmy kilka propozycji:

Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!

Spotkanie wokół najnowszej książki Justyny Bednarek, autorki uwielbianych przez czytelników „Niesamowitych przygód 10 skarpetek”. Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w worku na śmieci. Dostaje się na okręt, gdzie zdobywa niewielką szalupę, którą zamierza opłynąć świat. Nie będzie jednak sama – w kolejnych rozdziałach dołączają do niej kolejni członkowie załogi i tak rozpoczyna się sensacyjna historia. Wkrótce w ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać…Chcesz dołączyć do gangu i dać się porwać przygodzie? Zapraszamy grupy przedszkolne w wieku 4-6 lat oraz grupy szkolne z klas I-III.

Spotkanie wokół książki „Dziwne zwierzęta” Lotty Olsson

Jesteś dziwny? Jak bardzo dziwny? Kto jest najdziwniejszy? Mrówkojad i orzesznica niniejszym zapraszają na pierwszy konkurs zwierząt dziwnych! Wspólnie poznamy osobliwe zwyczaje, niecodzienne nawyki, dziwnostki i śmieszności. Przyjdź do biblioteki i przekonaj się, jak pięknie można się od siebie różnić. Zapraszamy grupy przedszkolne w wieku 4-6 lat.

Wspólne filozofowanie i warsztaty wokół książki „Świat Zofii” Josteina Gaardera

Poznajcie historię Zofii Amundsen, która prowadzi całkiem zwyczajne życie. Aż do momentu, gdy niespodziewanie zaczyna otrzymywać tajemnicze listy. Podążając śladami największych uczonych Europy – Platona, Sokratesa i Heideggera – odkrywa nie tylko piękno i prostotę filozoficznych nauk, ale przede wszystkim dociera do głębin własnej duszy. Tam znajduje niezwykły i zupełnie niespodziewany skarb… Zapraszamy czytelników z klas I-IV.

Zajęcia będą prowadzone 5-7 czerwca w godzinach przedpołudniowych (do uzgodnienia mailowo lub telefonicznie), trwają 60 minut. Zapisy pod numerem 61 2500 401 lub mailowo – a.maciejewska@osrodekkultury.pl.