Trupięgi – koncert z okazji podsumowania roku czytelniczego

21 grudnia 2021

Zapraszamy na podsumowanie roku czytelniczego 2021

Cóż to był za rok! Niewątpliwie jednym z jego najważniejszych wydarzeń było otwarcie nowej lokalizacji filii bibliotecznej w Złotnikach. Budynek zrewitalizowanego dworca PKP przyciąga coraz więcej czytelników, ale w Suchym Lesie oraz Chludowie miłośnicy relaksu, wzruszeń lub dreszczyku grozy, jakich dostarcza literatura, również nie próżnują.

Zapraszamy wszystkich Czytelników i Czytelniczki na podsumowanie roku czytelniczego 2021, podczas którego wyróżnimy najaktywniejszych użytkowników biblioteki. Rozdaniu nagród będzie towarzyszył koncert zespołu Trupięgi. Czeka nas ponad 80 minut obcowania z poezją Bolesława Leśmiana w wyjątkowej oprawie muzycznej. Podczas koncertu przeniesiemy się w oniryczny świat powagi i grozy, miłości i śmiechu. Trupięgi budują uduchowiony nastrój, który zostaje ze słuchaczami na długo. Zespół występował między innymi w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami oraz na festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. 15 maja 2020 roku ukazał się jego debiutancki album zatytułowany „lesman BOSO”, który zawiera dziesięć utworów do tekstów Bolesława Leśmiana.

Koncert odbędzie się 28 stycznia 2022 roku o godz. 19.00 w sali widowiskowej CKiBP. Zapraszamy do biblioteki po odbiór bezpłatnych wejściówek!