Spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską

17 lutego 2020

Polska reporterka i pisarka. Laureatka wielu nagród dziennikarskich oraz literackich.

Zadebiutowała książką Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego wydaną w 2011 roku. Pisze głównie reportaże biograficzne. Interesuje ją podglądactwo. Sama o sobie mówi:

– Jestem podglądaczką małego życia.

Zawsze zaglądam ludziom w okna.

 

 

 

Urodziła się w 1972 roku. Mieszka w Sopocie. Ukończyła historię na Uniwersytecie Gdańskim. Od wielu lat pracuje jako reporterka dla Gazety Wyborczej. Jest laureatką nagrody im. prof. Stefana Myczkowskiego, dwukrotnie otrzymała nagrodę im. Stefana Żeromskiego. W kategorii dziennikarstwo specjalistyczne w 2009 roku uhonorowano ją nagrodą Grand Press. Za książkę Beksińscy. Portret podwójny (2014) odebrała Śląski Wawrzyn Literacki, a za publikację 1945. Wojna i pokój (2015) została wyróżniona nagrodą Newsweeka im. Teresy Torańskiej, a w finale Nike 2016 nagrodą Czytelników Gazety Wyborczej. W 2015 roku stała się także laureatką Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Ostatnią napisaną przez autorkę publikacją jest książka pod tytułem Komeda. Osobiste życie jazzu (2018). Choć Grzebałkowska nie uważa siebie za kogoś wybitnego, to jej nazwisko bardzo wiele znaczy w obecnym polskim świecie reporterskim. Mimo to uważa, że „określa cię to, co dopiero napiszesz. Nie liczy się to, co już napisałeś, to ci daje tylko warsztat i pewność w pisaniu.” Na kim więc, bądź na czym pisarka skupi swoją uwagę w dalszej kolejności?

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z reporterką, które odbędzie się 20 marca o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmową wejściówkę z biblioteki w Suchym Lesie oraz w filiach bibliotecznych w Złotnikach oraz Chludowie.

UWAGA!!! SPOTKANIE ODWOŁANE!!!