Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

17 marca 2020

 

Polski tłumacz oraz pisarz.

Autor takich książek takich jak Dżozef, Dygot, Rdza, Ślady, Nikt nie idzie czy Horyzont. Laureat stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. I choć całkiem niedawno w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział, że…

– literatura nie ma żadnego znaczenia, liczy się tylko medialny szum…

to jego proza świadczy o czymś zupełnie innym. Małecki w swoich powieściach potrafi świetnie mieszać czasy oraz zdarzenia. To wszystko razem wplata w interesującą, aczkolwiek nieco skomplikowaną grę różnych form i treści. Na tym właśnie polega urok jego wyjątkowo zaplanowanej przestrzeni literackiej, której fabułę czytelnik zapamiętuje na bardzo długo. Jakub Małecki jest laureatem Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa oraz nagrody Książka Miesiąca Magazynu Literackiego KSIĄŻKI, nominowany był również do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka, oraz dwukrotnie do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Swe teksty publikował w Przekroju, Newsweeku, Polityce, Angorze, Miesięczniku ZNAK, Nowej Fantastyce i Tygodniku Powszechnym.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z pisarzem młodego pokolenia, które odbędzie się 25 września o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmową wejściówkę z biblioteki w Suchym Lesie oraz w filiach bibliotecznych w Złotnikach oraz Chludowie.