Spotkanie autorskie z Dorotą Sumińską

23 marca 2018

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza 27 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z lekarzem weterynarii, behawiorystką i pisarką – Dorotą Sumińską.

Dorota Sumińska jest lekarzem weterynarii z wieloletnią praktyką i psychologiem zwierzęcym z zamiłowania. Prowadzi popularne radiowe i telewizyjne programy o zwierzętach. Kontynuuje prywatną praktykę lekarsko-weterynaryjną w swoim gabinecie na warszawskich Bielanach. Mieszka z liczną gromadą zwierząt, a w poszukiwaniu tych najmniej znanych podróżuje po całym świecie.

Jest autorką bestsellerów: „Autobiografii na czterech łapach, czyli historii jednej rodziny oraz psów, kotów, krów, koni, jeży, słoni, węży… i ich krewnych” (2008), „Dalej na czterech łapach” (2012), „Zwierza w łóżku” (2009), powieści „Świat według psa” (2010), „Zwykłe niezwykłe życie” (2012), „Historie, które napisało życie” (2013) oraz poradników i książek o zwierzętach m.in.: „Jak wychować dziecko, psa, koty… i faceta” (2011).

Dorota Sumińska pisze też książki dla dzieci. Jest autorką cyklu o jeżu Jerzym: „Wierzę w jeże” (2011) i „Jak jeż Jerzy został tatą” (2013), oraz innych książek dla najmłodszych, m.in.: „Dlaczego oczy kota świecą w ocy?” (2015), „Dlaczego hipopotam jest gruby?” (2016). W książce „Uśmiech gekona. Azja jakiej nie znacie” (2014) autorka opisała swoje podróżnicze doświadczenia z wielu wypraw do Azji. Jej pasją są dalekie podróże. Podczas wyjazdów odwiedza ciekawe przyrodniczo zakątki, dociera do rzadkich, egzotycznych zwierząt. Najnowsza książka autorki pt. „Balią przez Amazonkę” ukazała się w 2017 roku.

Spotkanie autorskie poprowadzi Ilona Starosta.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Bezpłatne wejściówki do odbioru:

Biblioteka Publiczna w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16

Filia biblioteczna w Chludowie, ul. Szkolna 2