Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – START

29 sierpnia 2022

Drodzy Czytelnicy i użytkownicy Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las mamy dla Was wspaniałą informację. Już wkrótce na naszych bibliotecznych półkach pojawią się nowości wydawnicze zakupione ze środków pozyskanych z Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” w ramach Priorytetu 1, dotyczącego poprawy oferty bibliotek publicznych – Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

W 2022 roku ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa otrzymaliśmy na ten cel dotację w wysokości  20 000,00 zł.  Pieniądze te zostaną wydane na zakup publikacji beletrystycznych, literatury popularno-naukowej oraz audiobooków, zwiększając tym samym atrakcyjność oferty czytelniczej naszych bibliotek.