MAPY Aleksandra i Daniel Mizielińscy – wystawa ilustracji

31 maja 2023

Zachęcamy wszystkich gorąco do obejrzenia wystawy ilustracji do książki „MAPY. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy to cieszący się międzynarodowym uznaniem graficy, twórcy książek, gier i stron internetowych. Absolwenci Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Laureaci licznych nagród i wyróżnień, w tym prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia BolognaRagazzi Award 2010 za książkę Co z ciebie wyrośnie? oraz francuskiej Prix Sorcières 2013 i włoskiej Premio Andersen 2013 za Mapy właśnie. Ich edukacyjny album komiksowy Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych zdobył wyróżnienie w konkursie BolognaRagazzi Award 2020, został wpisany na listę White Ravens i  trafił na listę lektur szkolnych. Z kolei Wielka podróż dziadka Eustachego została wpisana na listę 100 wybitnych książek obrazkowych Braw Amazing Award i znalazła się w finale BolognaRagazzi Award 2022. Ich książki zostały przetłumaczone na ponad 40 języków, jak dotąd doczekały się aż 225 wydań.

Prezentowane w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie mapy to zbiór 16 plansz wybranych stron z imponującego atlasu w stylu map dawnych podróżników, które  przeniesione zostały na wielkoformatowe płótno, dzięki czemu stały się one niepowtarzalnym zestawem map ściennych! Mapy zabiorą Was w niezwykłą podróż dookoła świata! Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii – noc polarna, a na Madagaskarze – ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością. Na każdej z map znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej. Zatem udanej podróży!

Wystawę można będzie oglądać w holu CKiBP do 28 czerwca 2023 r.

Źródło informacji i fotografii: www.wydawnictwodwiesiostry.pl