Malutka Czarownica – Głośne Czytanie Bajek

13 marca 2018

Wszystkich najmłodszych gorąco zapraszamy do sucholeskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej na kolejne Głośne czytanie bajek, które odbędzie się 8 kwietnia 2018 roku o godz. 11:00. Piotr Witoń zabierze nas w podróż z uroczą, pełną czarów i niezwykłych przygód książką autorstwa Otfried’a Preussler’a „Malutka Czarownica”.

Malutka czarownica jest wyjątkowo młodą czarownicą. Ma raptem sto dwadzieścia siedem lat, a to według standardów czarownic raczej niewiele. Wiek uniemożliwia jej udział w wymarzonym, corocznym zlocie starszych czarownic. Mimo iż mądry, mówiący ludzkim głosem kruk imieniem Abraksas ostrzega przyjaciółkę przed podstępnym zakradaniem się i oglądaniem tańczących, to Malutka Czarownica nie zamierza czekać na zaproszenie. I od tego zaczynają się jej kłopoty. Historia ta podkreśla wagę dobroci, zarówno w stosunku do ludzi, jak i do zwierząt. Śledząc perypetie Malutkiej Czarownicy najmłodsi poznają nowe słownictwo, takie jak np. błonia, bryczka czy chrust.

Jeśli tylko macie ochotę poznać zdumiewający sekret: czym zła czarownica różni się od dobrej, to udajcie się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie po darmowe zaproszenie na to spotkanie.

Serdecznie zapraszamy.