Głośne Czytanie Bajek – O Wilu, który nie lubił czytać

8 kwietnia 2019

Taki sympatyczny Wilk, a nie cierpi czytać książek… Uwielbia za to dosłownie je pożerać, bo kocha smak papieru. Zjada wszystkie bez względu na gatunek oraz wielkość. Niskokaloryczne romanse, pożywne powieści, a nawet trudne do przełknięcia słowniki wprost znikają w jego wielkiej paszczy. Wygłodniałego wilka obawiają się bibliotekarze, antykwariusze oraz księgarze. Wszyscy martwią się o losy książek z Baśniowego Lasu. W końcu przyjaciele Wilka stawiają mu ultimatum. Twierdzą, że nie będą się z nim bawić dopóki nie przeczyta kilku książek, zamiast je zjadać. Tkwi w nich przecież tak wiele przepięknych opowieści… Czy uda się Wilkowi przełamać swój opór i pokochać literaturę? Kto mu w tym pomoże? Zwycięży wilcza ciekawość czy może nieodparta pokusa schrupania papieru? Przekonajcie się sami. Seria Przygody Wilka została wyróżniona w konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Wilk, który nie lubił czytać będzie głównym bohaterem naszego kolejnego głośnego czytania bajek, które odbędzie się w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej już 12 maja o godzinie 11.00. Zatem serdecznie Was zapraszamy. Może to właśnie dzięki Wam Wilk polubi czytanie książek???