ELMER – Słoń w kratkę

26 listopada 2014

Elmer - Fot. CKiBP

16 listopada 2014 roku w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las odbyło się kolejne głośne czytanie bajek. Tym razem najmłodsze sucholesiaki miały okazję poznać przygody  jednego z najbardziej barwnych bohaterów literackich ostatnich lat, słonia o imieniu Elmer. Elmer to postać niezwykła z uwagi chociażby na jego nietypowy nie-słoniowy wygląd. Jest zwierzęciem stworzonym z kolorowej kratki, którego uwielbiają rzesze dzieci niemalże na całym świecie. W niedzielne przedpołudnie koordyntarka spotkania reprezentująca jednocześnie poznańskie wydawnictwo Papilon, które w Polsce wypromowało słonia Elmera, w sposób niezwykle wesoły przytoczyła najmłodszym jego historię.  Podczas swej interpretacji bajki o tęczowym słoniątku, wykorzystała  również drzemiące w sobie aktorskie zdolności.  Zdołała też zachęcić maluchów do wzięcia udziału w zabawie ruchowej, która znacznie rozluźniła atmosferę całego spotkania. Okazało się, że nawet w niedzielę rano zaledwie kilka minut po wstaniu z łóżek dzieci mają ogromne zapasy niespożytkowanej energii. Najmłodsi zafascynowani kolorowym bohaterem z dużym zainteresowaniem i podziwem wsłuchiwali się w czytane opowiastki. Nie ma się zatem co dziwić, że chwilę później oklaskom nie było końca. Na pamiątkę spotkania z Elmerm każdy z uczestników otrzymał naklejkę z wizerunkiem swego ulubionego bohatera.