Edyta Jungowska i zaczarowny świat Astrid Lindgren

4 grudnia 2018

Edyta Jungowska znana aktorka teatralna, filmowa oraz telewizyjna 2 grudnia 2018 z sucholeskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej zabrała dzieci w podróż do zaczarowanego świata Astrid Lindgren. Najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami z ogromną uwagą wsłuchiwali się w interpretację wszystkim doskonale znanej książki o rudowłosej zawadiackiej dziewczynce – Pipi Pończoszance, zaproponowanej przez aktorkę. Edyta Jungowska w zabawie z dziećmi przywołała także pozostałych bohaterów stworzonych przez szwedzką pisarkę: Lottę z ulicy Awanturników, Emila ze Smalandii, Karlssona z dachu oraz uwielbianych przez wielu, bohaterów zamieszkujących Bullerbyn. Mali słuchacze dzięki interesującemu dialogowi i atrakcyjnym animacjom przedstawionym przez Panią Edytę były ogromnie zainteresowane spotykaniem i zaangażowane w pełną dobrego humoru rozmowę. Okazało się, że do czytania szwedzkiej literatury nie trzeba najmłodszych wcale specjalnie zachęcać, bo ich wiedza na temat omawianej literatury jest naprawdę imponująca i godna podziwu. Spotkanie z tą popularną i lubianą postacią wywołało wśród jego uczestników mnóstwo pozytywnych emocji i bez wątpienia zachęciło do dalszego pogłębiania ich pasji czytelniczych.