8 maja – Dzień Bibliotekarza

8 maja 2019

Maj to szczególny miesiąc na dzielenie się książką i na korzystanie z dobrodziejstwa Biblioteki! 8 maja obchodzimy w Polsce Dzień Bibliotekarza. Jest to też moment, w którym rozpoczynają się obchody Tygodnia Bibliotek. Święto bibliotekarza obchodzone jest od 1985 roku. Zapoczątkowali je bibliotekarze z Okręgowego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich we Wrocławiu. W tym szczególnym dla nas dniu dziękujemy Wszystkim za pełne ciepła życzenia i zachęcamy do korzystania z naszych sucholeskich zbiorów. Prócz zwykłego wypożyczania książek można u nas również skorzystać z zaplanowanych ciekowych wydarzeń, spotkań z autorami, wystaw, konkursów oraz warsztatów. Poświęćcie więc dziś chociaż krótką chwilę literaturze, bo przecież „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (Wisława Szymborska).