Wystawa fotografii „Rzeczywistość i Wrażliwość”

10/09/2024 - 30/10/2024

Rzeczywistość i Wrażliwość to wystawa, która zabiera widzów w fascynującą podróż przez różnorodne światy uchwycone w kadrze. Prezentowane fotografie ukazują unikalne spojrzenia na codzienne życie, pełne emocji i artystycznej wrażliwości. Twórcy, łącząc techniczną doskonałość z głębokim zrozumieniem sztuki, stworzyli prace, które zachwycają i inspirują.

Tematy Prac

Wystawa podzielona jest na cztery główne sekcje, z których każda oferuje inne podejście do sztuki fotograficznej:

Bresson po nowemu, czyli nowoczesne street foto

W tej części wystawy odkryjemy nowoczesną interpretację fotografii ulicznej, inspirowaną pracami Henriego Cartier-Bressona. Fotografie te ukazują codzienne życie miejskich ulic z artystycznym zacięciem, ujmując decydujące momenty pełne dynamiki i autentyczności.

Moja okolica subiektywnym okiem

Tutaj uczestnicy prezentują swoje subiektywne spojrzenia na najbliższe otoczenie. Każde zdjęcie to osobista podróż przez znane i mniej znane miejsca, ukazujące piękno codzienności z nowej perspektywy.

Poznajemy kultury, czyli kartki z podróży

W tej sekcji widzowie będą mieli okazję zobaczyć fotografie z różnych zakątków świata. Prace te nie tylko ukazują egzotyczne krajobrazy i kultury, ale także opowiadają historie ludzi, których spotkali fotografowie podczas swoich podróży.

Dokumentalna historia rodzinna

Ostatnia część wystawy to intymne dokumentalne fotografie rodzinne. Zdjęcia te pełne są emocji i autentyczności, odkrywając prywatne chwile i relacje rodzinne, które tworzą mozaikę wspomnień i historii.

Dlaczego Warto Przyjść?

Wernisaż to nie tylko okazja do podziwiania wyjątkowych fotografii, ale także do spotkania z ich autorami, którzy chętnie podzielą się historiami stojącymi za swoimi pracami. To wieczór pełen inspiracji, pasji i sztuki, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Wystawa będzie dostępna w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie od 10 września do 30 października w godzinach otwarcia Centrum.

Zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, sztuki i kultury na to wyjątkowe wydarzenie. Odkryjcie, jak rzeczywistość może być interpretowana przez pryzmat indywidualnych emocji i doświadczeń.

Do zobaczenia na wernisażu!

10 września 2024, godz.18:00, wstęp wolny

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las, ul. Szkolna 16, Suchy Las