Wystawa fotografii „Jak smakuje sztuka”

05/11/2024 - 29/11/2024

Projekt „Jak smakuje sztuka” to druga edycja wydarzenia artystycznego, w którym niezwykły świat malarstwa i fotografii odkrył przed uczestnikami swoje kulinarne oblicze. Zaproszeni do wzięcia udziału seniorzy  z gminy Suchy Las mieli okazję stać się zarówno twórcami, modelami jak i głównymi bohaterami wydarzeń.

Tegoroczny program składał się z dwóch części.

W pierwszej – podczas warsztatów teoretycznych – przedstawiono kulisy powstawania wybranych dzieł malarstwa i fotografii (tym razem z elementami tematyki kulinarnej).

W części drugiej odbyły się sesje zdjęciowe, inspirowane wybranymi obrazami i interpretowane według własnych koncepcji.

Dodatkowo uczestnicy projektu mieli możliwość podzielenia się przepisami  kulinarnymi, które – zebrane i spisane – stały się częścią mini-publikacji, będącej nietuzinkowym podsumowaniem sześciomiesięcznej pracy i spotkań pełnych niezwykłej energii i niespotykanej kreatywności.

Warsztaty oraz ich zwieńczenie w postaci wernisażu i wystawy prac dała możliwość autokreacji, autoprezentacji, integracji międzypokoleniowej i nawiązywania nowych kontaktów interpersonalnych.

Całość przedsięwzięcia mogła być zrealizowana dzięki finansowaniu z budżetu Gminy Suchy Las, współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną, Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz gościnności  Restauracji Motylarnia w Biedrusku i Bowling 4BFUN Suchy Las.

Wernisaż wystawy: 5.11.2024, godz.17:00

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las