SUCHOLESKA NOELKA

06/12/2019 - 08/12/2019

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy mieszkańców Suchego Lasu (i nie tylko), na Sucholeską Noelkę, czyli wydarzenie, które wprowadzi Was w klimat nadchodzących świąt. Tegoroczny program wydarzeń jest tak bogaty, że na pewno każdy znajdzie dla siebie coś interesującego!

6 grudnia o godz. 11.00 wspólnie z Zarządem Osiedla Suchy Las zapraszamy na film „Święty Mikołaj dla wszystkich”. Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie? Trzy młode zwierzaki postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu, a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw. Chyba będą z tego potrójne kłopoty… Jak skończy się ta historia dowiedzą się wszyscy, którzy odbiorą z sekretariatu darmowe wejściówki.

Nieco później, bo o godz. 14.00 pojawią się kolejne atrakcje. Na dziedzińcu będzie można przejechać się na karuzeli, a w holu zrobić zdjęcie w świątecznej aranżacji fotobudki oraz wykonać prace plastyczne w świątecznej pracowni ozdób choinkowych!

Od godziny 16.00 otwieramy dla widzów scenę w sali widowiskowej. Rozpoczniemy atrakcją głównie dla najmłodszych. Wystąpi dla nich Wujek Ogórek – kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta… można by długo wymieniać. Muzyka płynie w nim razem z krwią od głowy aż do serca. Będzie świątecznie, będzie zimowo. Musicie być i śpiewać razem z nami.

Na Noelce nie może zabraknąć rozwiązania konkursu na szopkę bożonarodzeniową oraz krótkiej historii szopek. Dowiemy się skąd w ogóle wzięły się szopki w Polsce, z czego były robione i jakie tradycyjne elementy powinna zawierać każda szopka. Szczegóły konkursu na szopkę podajemy tu jednocześnie zachęcając do udziału.

O godz. 18.30 zapraszamy na koncert charytatywny dla Wiktorii. Dziewczynka ma bardzo rzadką chorobę genetyczną zespół Aicardiego-Goutieresa AGS, przez co nie może się bawić i rozwijać tak, jak jej siostra bliźniaczka. Wiktoria jest podopieczną Fundacji Avalon, a szczegółowe informacje na temat dziewczynki można znaleźć tu  Wiktorii można pomóc również biorąc udział w zbiórce internetowej lub wrzucając pieniążki do puszki wolontariuszy, którzy będą z nami podczas Noelki 6 grudnia w godz. 11.00-20.00.

Na koncert zapraszają nas przyjaciele Wiktorii: Maurycy Majewski – młody, utalentowany trębacz, Paweł Myszkowski – śpiewak, wieloletni solista Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Andrzej Klimczak – DJ Anzel – prezenter muzyczny.

Wieczór zakończą młodzi muzycy grający w CKiBP. Specjalnie przygotowany, świątecznym repertuar zaprezentują grupy wokalne z pracowni Pani Kasi Hybiak, a zaraz po nich na scenę zaprosimy młodzieżowy zespół „Czarodzieje to my”. Zespół działa pod opieką Pana Przemka Kosmowskiego.

Każdy może zabrać trochę świątecznego klimatu Noelki do domu dzięki własnoręcznie wykonanemu wieńcowi bożonarodzeniowemu. 7 grudnia o godz. 11.00 razem z Farmą Florystyczną można wykonać stroik świąteczny. Konieczne są wcześniejsze zapisy i dokonanie płatności. Więcej szczegółów o warsztatach znajdziecie tu

Szczęśliwcy, którzy działali błyskawicznie i zdążyli kupić bilety na koncert, wieczór 7 grudnia spędzą w towarzystwie Kuby Badacha i jego zespołu. Artysta wystąpi z repertuarem piosenek Andrzeja Zauchy.

8 grudnia o godz. 11.00 zapraszamy razem z Teatrem Fuzja na spektakl „Takich Świąt jeszcze nie było”.  Poznamy historię o Dyziu i Zyzi – rodzeństwie, w którym Dyzio ciągle marudzi, na wszystko mówi nie i nic mu się nie podoba. Nie lubi śniegu, nie podoba mu się choinka i nie wierzy w Świętego Mikołaja. Tak rozpoczyna się szereg perypetii świątecznych. Dyzio po długich namowach pisze na wszelki wypadek list do Świętego Mikołaja, pomaga sprzątać, przy okazji wyjadając świąteczne cukierki Zyzi. Siostra i brat toczą kuchenno-muzyczny pojedynek, grając na garnkach i łyżkach przygotowują potrawy wigilijne. Przygody przeplatane są przygodami dwójki bohaterów – Renifera i Świętego Mikołaja. Ich historia rozpoczyna się od buntu Renifera, który chce odejść od Mikołaja, ma dość, jest zmęczony, przepracowany, wszystko go boli, a Mikołaj w niczym mu nie pomaga i do tego jest za gruby. Wszystko to wyrażone zostaje w bardzo energetycznej hiphopowej piosence Renifera, który również do śpiewu angażuje dzieci na widowni. Jak skończy się ta historia?
Darmowe wejściówki wkrótce do odbioru w bibliotece.