FESTYN EKO

04/09/2021

Zapraszamy na Festyn EKO, który odbędzie się 4 września (sobota) w godzinach 11:00-19:30 w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las. Przygotowaliśmy dla Was dzień wypełniony tematyką ekologiczną, przyrodniczą czy zero waste.

Festyn rozpocznie się o godz. 11:00 spektaklem Teatru Fuzja pt. „Odkrywcy”. Spektakl zabiera najmłodszych widzów w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i kosmosie. W trakcie szalonej przygody będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, rozwiążemy niejedną zagadkę. Dowiemy się, jak przygotować się do podróży na koniec świata. Wartka akcja i wesołe piosenki sprawiają, że dzieci w trakcie spektaklu nie tylko świetnie się bawią, lecz także dowiadują się mnóstwa ciekawostek o otaczającym nas świecie.

Na zakończenie festynu wystąpi zespół Part of the Kitchen. To skład, który połączyła miłość do jedzenia, bycia razem i muzyki – powstał w kuchni jednej z poznańskich kamienic. W ciągu swojej działalności zespół wystąpił m. in. w CK Zamek w Poznaniu czy kultowym klubie Blue Note. Skład regularnie grywa na polskich festiwalach: Spring Break, Wschody, Pamiętajmy o Osieckiej czy Powidz Jam Festiwal. Twórczość zespołu gościła na antenie radiowej Czwórki, Antyradia czy Radia Afera. Muzyka zespołu wymyka się z ram gatunkowych, a jej charakter najlepiej oddaje miano „muzyki nieagresywnej” – którą okładać się można na każdą ranę!

Przez cały dzień czynny będzie punkt wymiany roślin, a także stoiska (między innymi Lasów Państwowych). Będzie można również wysłuchać roślinnych opowieści i legend oraz wziąć udział w warsztatach robienia roślinnych witraży.

Tego dnia zapraszamy do nas z pieskami! Behawiorysta opowie o tym, jak rozmawiać z psem i odpowie na nurtujące Was pytania. W kąciku fotograficznym będziecie mogli wykonać szaloną sesję zdjęciową z Waszymi pupilami!

Poniżej godzinowa rozpiska tego dnia:

11:00 – Teatr Fuzja „Odkrywcy”

11:00 – 18:00 – wymiana roślin

11:00 – 18:00 – stoisko givebox