Проект «Мобільний центр «Мій дім» / Projekt „Mobilne Centrum Mój Dom”

24/09/2022 - 06/10/2022

Zapraszamy na wystawę Angeliny Storozhenko pt. „Mój Dom, Мій Дім”

Wystawa fotograficzna „Mój Dom, Мій Дім” prezentuje prace stworzone kilka lat temu, jednak w obliczu wojny ich wyraz wzmocnił się, przypominając o najważniejszych wartościach. Zdjęcia Angeliny Storozhenko są ciepłe i pełne światła, pozwalają na moment oderwać się od szarej rzeczywistości. Przywiezione przez nią kadry przedstawiają ludzi i dom, zarówno ten w krajobrazie urbanistycznym, jak i naturalny, przyrodniczy. Fotografie powstawały przez pięć lat podczas pobytu w rodzinnym Niecieszynie, Kijowie i okolicach.

Angelina Storozhenko – przyjechała do Polski w 2018 roku, by rozwijać swój warsztat artystyczny. Współpracuje z teatrami w Poznaniu i Kijowie. Obecnie przygotowuje się do studiów w Szkole Filmowej im. L. Schillera w Łodzi, równolegle realizując swoje projekty i uczestnicząc w planach filmowych jako fotografka.

Kuratorka wystawy: Liza Kesauri