WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI (1-3 lat z rodzicami)

Podczas zajęć śpiewamy (po polsku i po angielsku), tańczymy, gramy na instrumentach melodycznych (pianino, dzwonki), perkusyjnych (djembe, bongosy, marakasy, terkotki itd.) a także tych stworzonych z przedmiotów codziennego użytku.
Zależy nam przede wszystkim na tym, aby maluszki, w swobodnej atmosferze, mogły spontanicznie reagować na wykonywaną przez siebie muzykę i podczas różnego rodzaju zabaw muzycznych – bawiły się nią.

Każde ze spotkań składa się z dwóch etapów: wprowadzającego, gdzie kilka pierwszych minut przeznaczamy na swobodną zabawę i oswojenia z salą i grupą, oraz głównego – a więc dotyczącego już konkretnych zajęć muzycznych. Rodzice – którzy również uczestniczą z dziećmi w zajęciach – otrzymują od nas także gotowe materiały oraz wskazówki, które mogą pomóc we wspólnym muzykowaniu w domu.
Spotkania odbywają się raz w tygodniu, trwają 45 minut i odbywają się w małych grupach.

Podczas zajęć używamy naturalnego instrumentu jakim jest ludzki głos, aktywnie słuchamy muzyki, gramy na instrumentach melodycznych (pianino, dzwonki) oraz perkusyjnych (djembe, bongosy, klawesy, marakasy, kastaniety, janczary, terkotki i inne), poruszamy się do muzyki oraz uczestniczymy w różnych zabawach muzycznych.

Paulina Rogowska-Serwa – absolwentka dyrygentury symfonicznej na Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza.  Dyrygent orkiestry Orchestra Mixtura, z którą realizuje różnorodne projekty od muzyki klasycznej, przez jazz, muzykę filmową, oraz rock z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej.  Od kilku lat zajmuje się edukacją muzyczną dzieci. Na co dzień prowadzi zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych oraz uczy gry na pianinie dzieci i dorosłych. Gra na instrumentach klawiszowych, afrykańskim bębnie djembe i ukulele.
W pracy z dziećmi najbardziej stawia na rozwijanie wyobraźni muzycznej oraz nauce swobodnego muzykowania. Współpracuje również z poznańskimi agencjami artystycznymi, dla których realizuje różnorodne warsztaty oraz animacje. Praca z dziećmi i obserwowanie postępów w ich rozwoju to jej największa pasja, dlatego nieustannie się dokształca w tym zakresie.

WARSZTATY MUZYCZNE – zajęcia dla dzieci z rodzicami 

wtorek, godz. 11:00-11.45, grupa 1-3lata
wtorek, godz. 15:00-15.45, grupa 1-3lata
wtorek, godz. 16:00-16.45, grupa 1-3 lata

koszt: 22 zł/ zajęcia