STUDIOWANIE NATURY – STARY BAR CHLUDOWO

Zajęcia rysunku i malarstwa dla uczestników w wieku 18 + to w szczególności praktyczną praca, ćwiczenia, nauka rysowania i malowania z natury : postaci, krajobrazu, martwej natury, portretu. Zdobywanie wiedzy teoretycznej o tym jak tworzyć przestrzeń na płaszczyźnie za pomocą perspektywy, światłocienia i barw. Poznawanie technik malarskich i rysunkowych. Poszukiwanie własnego stylu, tworzenie cykli prac, przygotowywanie wystaw i ekspozycji.
Propozycja zajęć dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztuką  rysowania oraz dla tych, którzy pierwsze artystyczne próby mają już za sobą, ale chcą nadal rozwijać swój warsztat. Jak również dla zaawansowanych, którzy uczyli się przez dłuższy czas malarstwa i chcą kontynuować przygodę.
Zajęcia prowadzone będą w kameralnej atmosferze pod opieką wykwalifikowanego instruktora wg autorskiego programu. Wszystko to sprawi szybki rozwój umiejętności i uwrażliwi artystycznie.

Sylwia Stręk absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu kierunek Edukacja Plastyczna. Maluje, projektuje i realizuje swoje odzieżowe projekty, zajmuje się rękodziełem.

“Sztuka nie ma żadnego celu, jest celem sama w sobie, jest absolutem, bo jest odbiciem absolutu – duszy” – Stanisław Przybyszewski.

Zajęcia odbywają się w Starym Barze w Chludowie w piątki co drugi tydzień godz.  16:00-18:00

Zajęcia są darmowe.