KRE-ART-YWNI!

Zajęcia Kre-ART-ywni! to cotygodniowy nowy blok tematyczny dostosowany poziomem zaawansowania do grupy wiekowej. Jako instruktor zajęć towarzyszę uczestnikom w procesie wyrażania siebie, odkrywaniu bogactwa sposobów na materializowanie pomysłów oraz pogłębianiu poczucia sprawczości i umiejętności manualnych. Zajęcia prowadzone są we współpracy z młodymi twórcami – z uważnością na ich potrzeby i talenty oraz pomysły i sugestie dotyczące zajęć. Bloki tematyczne pozwalają zachować spójność i strukturę zajęć oraz w przyjemny sposób wprowadzić wiedzę z zakresu między innymi historii sztuki, kultury, czy różnorodnych metod i technik wykorzystywanych w sztuce. Przykłady tematów: „Zanurzeni w tu i teraz, czyli impresjonizm”, „Czy da się namalować muzykę? – muzyka w sztuce”, „Komiks – Niestworzone historie”, „Czasy katedr – średniowieczne ciekawostki”, „Origami – sztuka składania”

 

grupa 5-7 lat
wtorek, godz. 16:00-17:00
koszt: 22 zł/ zajęcia

Najmłodsi uczestnicy ucząc się różnych technik, poprzez zabawę i radość z tworzenia ćwiczą rączki i rozwijają swoje zdolności manualne. Eksperymentując odkrywają kolejne możliwości technik i materiałów, zanurzając się w bogaty świat kolorów i wyobraźni. Odrysowywanie, składanie, klejenie, lepienie, malowanie, wycinanie to oczywiste metody, z których przy odpowiednim prowadzeniu powstają nieoczywiste efekty! Dodatkowo do bardziej skomplikowanych zajęć przygotowuję wcześniej część materiałów gotowych do użycia (np. wycięte elementy lub szablony). Zajęcia prowadzone są z pełną uważnością na poziom umiejętności dzieci oraz w atmosferze wzajemnej pomocy i dobrej zabawy!

 

grupa 7-10 lat
wtorek, godz. 17:10-18:25
koszt: 24 zł/ zajęcia

Młodzi twórcy stawiają pierwsze kroki w coraz bardziej świadomym tworzeniu. Na styku nauki i zabawy, świata rzeczywistego i wyobrażonego, wypróbowują nowe techniki i możliwości narzędzi oraz uczą się jak w różnorodny sposób interpretować zadane tematy. Radość ze swobody kreacji pogłębiona jest pierwszymi wskazówkami w temacie obserwowania świata zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego oraz przekładania go na język formy. W przyjaznej atmosferze uczestnicy doświadczają jak coraz precyzyjniej wyrażać siebie w języku sztuki, nie zatracając przy tym cennej spontaniczności i twórczej świeżości!

 

grupa 9-13 lat
wtorek, godz. 18:35-19:50
koszt: 24 zł/ zajęcia

Zajęcia obejmują podstawy z rysunku i malarstwa, ćwiczenie oka i ręki oraz zapoznanie z różnymi technikami plastycznymi. Nauczymy się między innymi jak wykorzystywać prawą półkulę w rysunku, jak rysować martwą naturę, jak komponować prace, czym jest koło kolorów czy światłocień. Różne style w malarstwie jak i prezentowani artyści będą pretekstem do poszukiwania własnych sposobów wyrażania siebie i swojej indywidualności poprzez sztukę. Nie zabraknie oczywiście miejsca na swobodę twórczą, eksperyment, wolność jak i odpowiedzialność nie tylko w tworzeniu prac plastycznych, ale również współtworzeniu zajęć poprzez rozmowę, sugestie i otwartość na budowanie wspólnej przestrzeni twórczej.

Marta Kupsch – w sumie 7 pięknych lat spędziła na studiowaniu różnych sztuk i rzemiosł. 2 lata na Uniwersytecie Negeri Semarang w Indonezji studiując tradycyjną kulturę i sztukę i 5 lat w Polsce skupiając się na sztuce współczesnej. W 2020 roku celująco obroniła swoją pracę magisterską na Wydziale Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W studiach fascynował ją temat łączenia sztuki i filozofii Wschodu i Zachodu. Swoje dotychczasowe artystyczne doświadczenie zdobywała biorąc udział w wystawach, wymianach i warsztatach. Dziś dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami prowadząc warsztaty zarówno dla dzieci jak i dorosłych w atmosferze otwartości na wzajemną naukę i wymianę doświadczeń oraz radości płynącej z kreacji

Oferta może ulec zmianie.