KOŁO KAMERY

Zapraszamy osoby w wieku od 15 do 100+ lat (sztuka nie ma ograniczeń wiekowych)

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać tajniki powstawania obrazu. Nauczyć się patrzeć i dostrzegać wydarzenia dziejące się wokół. Na zajęciach uczymy się technik fotograficznych, filmowych, a także ich łączenia.
Celem klubu jest zdobywanie wiedzy i umiejętności multimedialnych dla użytku prywatnego, ale też dla przygotowania własnych wystaw, publikacji. Zajęcia mogą być wstępem do budowania własnej kariery w dziedzinie fotografii i filmu.

Podczas zajęć będziemy rozwijać nasze pasje i zainteresowania w zakresie fotografii i filmu. Będziemy eksperymentować z łączeniem techniki fotograficznej i filmowej, tworzyć foto książki i wystawy. Będziemy animować i malować… światłem! W ramach zajęć będą organizowane plenery fotograficzne, a podczas sesji zdjęciowych wcielimy się w niesamowite postacie. Zmierzymy się również z tworzeniem filmów zarówno dokumentalnych, podróżniczych jak i fabularnych, zapoznając się z technikami filmowymi na potrzeby prywatne, jak i być może w przyszłości zawodowe. Będziemy spędzać wspólny czas w sposób jak najbardziej kreatywny, ale też dowiemy się jak publikować nasze prace w Internecie (Facebook i YouTube), oraz poznamy prawne aspekty takich publikacji.

zajęcia poprowadzi Tadeusz Korach: http://tadeuszkorach.com/

Tadeusz Korach – filmowiec i fotograf. Absolwent wydziału fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od ponad 16 lat zajmuje się edukacją filmową i fotograficzną. Jest twórcą klubu filmowego Aktif oraz współtwórcą  Fundacji Wspierania Inicjatyw Filmowych Pro Cinema. Od wielu lat prowadzi Fotograficzno-Filmowy klub Koło Kamery w Centrum Kultury w Suchym Lesie. Jest członkiem najstarszego towarzystwa fotograficznego na świecie – Bradford Photographic Society. Jest laureatem konkursów fotograficznych, ma za sobą wiele wystaw i własnych produkcji filmowych.

KOŁO KAMERY

wtorek, godz. 17:15-19:15, grupa początkująca

wtorek, godz. 19:15-21:15, grupa zaawansowana

koszt: 30 zł/ zajęcia