Joga – Jasna aura

INFORMACJE/ ZAPISY: tel. 503 779 340, jasnaaura@gmail.com

Zajęcia odbywają się w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie, ul. Szkolna 16:

  • w poniedziałki o g. 8:15 i 19:30,
  • we wtorki o g. 8.15
  • w środy o g. 20:00
  • w czwartki o g. 8.15 i g. 19.30.

Grupy są kameralne, do 12 osób. Serdecznie zapraszam!

Czym jest joga

Joga to licząca tysiące lat filozofia życiowa, która łączy w sobie ćwiczenia ciała i umysłu. Dla joginów – Hindusów to dyscyplina samodoskonalenia, medytacji i ascezy, która prowadzi do rozwoju duchowego, wyzwolenia, poznania natury rzeczywistości.

Korzyści płynące z praktyki jogi sprawiły, że zachwycił się nią bardzo szeroki krąg osób i z czasem przeniknęła ona w nieco „okrojonej” formie do kultury świata zachodniego. Dziś jest jego częścią, dla wielu sposobem na życie. Każdy może czerpać z jogi to, czego potrzebuje – dla jednych będzie to po prostu doskonały zestaw ćwiczeń fizycznych, który rewelacyjnie wpływa na samopoczucie, postawę, figurę, dla innych ważny będzie pozytywny wpływ praktyki jogi na osiągnięcie rozluźnienia, wyciszenie umysłu, a dla niektórych joga okaże się źródłem wewnętrznej harmonii, spokoju, równowagi psychofizycznej. Jedno jest pewne – joga praktykowana uważnie, pod okiem nauczyciela, który poprowadzi przez meandry asan przyniesie korzyści dla ciała i ducha.

Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne, to filozofia, która ma zbawienny wpływ na ciało i duszę – począwszy od prawidłowego oddechu, poprzez doskonale zbalansowany ruch, aż po kontrolę nad emocjami, głęboką relaksację, nie wyłączając nawet dbałości o pożywienie czy pielęgnację ciała.

O mnie

Jestem nauczycielką jogi oraz dietetykiem – dyplomowanym specjalistą do spraw dietetyki i planowania żywienia, a także Doktorem Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Z jogą jestem związana już od kilkunastu lat i jest ona dla mnie nieodłącznym i ważnym elementem codzienności. To między innymi dzięki jodze nauczyłam się żyć w zgodzie z naturą i samą sobą, osiągnęłam wewnętrzną harmonię.

Swoim doświadczeniem, pasją i wiedzą postanowiłam dzielić się z innymi. Podjęłam ważną decyzję, która całkowicie zmieniła moje życie zawodowe, ale było warto! Postanowiłam propagować zdrowy styl życia, być najlepszą możliwą wersją siebie i do tego samego zachęcać innych. Namawiam by pokochać siebie i swoje ciało ze wzajemnością, staram się pokazywać, że osiągnięci wewnętrznej równowagi może zależeć nie tylko od czynników zewnętrznych, że źródłem szczęścia i zadowolenia z życia możemy być dla siebie my sami.

 Opis zajęć

Joga nie zna barier. Może ją uprawiać każdy, niezależnie od wieku, kondycji fizycznej czy zdrowotnej. Ważne jest indywidualne podejście, z szacunkiem dla ciała i jego ograniczeń.

Zajęcia, które prowadzę dedykowane są dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Praktyka trwa 75 minut i obejmuje: ćwiczenia oddechowe (pranayamę), rozgrzewkę, która uwolni ciało od napięć i przygotuje do dalszej praktyki jogi, asany, czyli pozycje ciała oraz ich warianty i przejścia między nimi, wreszcie 15 minutową relaksację (savasanę), która da wytchnienie ciału, ale także wyciszy i ukoi ducha.

Facebook – Ola Turkowiak – joga dieta zdrowie