INDYWIDUALNA NAUKA GRY NA PIANINIE

Zajęcia dla dzieci (7+), młodzieży i dorosłych

Granie na pianinie jest treningiem dla ciała, uczuć i psychiki. Jest to przeciwwaga dla promowanych przez współczesny świat szybkich i łatwych zwycięstw bez specjalnego wysiłku. Daje wiele korzyści:  rozbudza kreatywność, uczy koncentracji uwagi, poprawia pamięć, ułatwia naukę, poprawia koordynację słuchowo- ruchową, pomaga wyrażać emocje, uczy cierpliwości i wytrwałości, przyzwyczaja do wystąpień publicznych, daje wiarę w siebie, uwrażliwia na piękno. Jednak w zamian za to wymaga wytrwałości, cierpliwości i systematyczności.

Anna Gębołyś – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, Wydział Kompozycji, Teorii Muzyki, Dyrygentury i Rytmiki, specjalność rytmika. Od wielu lat prowadzi działalność dydaktyczną, jest nauczycielem gry na pianinie oraz prowadzi zajęcia rytmiki i zajęcia muzyczne w jednostkach szkolnych i pozaszkolnych

Jestem perkusistą i wokalistą współpracującym z Suchym Lasem, ale w kręgu  moich zainteresowań leży również nauka gry na pianinie oraz akompaniament, tak potrzebne do  rozwijania pasji muzycznych, łącznie z wytworzeniem przyjaznej aury do różnorodnych występów artystycznych.

poniedziałek – Anna Gębołyś

koszt: 38zł/ 30 min

 

Łukasz Wicenciak – ukończył kierunek klasyka w poznańskiej Akademii Muzycznej oraz jazz i muzyka rozrywkowa w Akademii wrocławskiej. Perkusista i wokalista współpracujący z wieloma poznańskimi zespołami muzycznymi.

.

Zajęcia z nauki gry na pianinie obejmują wprowadzenie w świat teorii muzyki i bogatej literatury muzycznej. Zapoznajemy się z zapisem nutowym. Gramy też ze słuchu, improwizujemy. Ćwiczymy pamięć, koncentrację. Uczymy się komunikować nasze uczucia i emocje, kształtujemy w sobie zamiłowanie do estetyki i piękna. Rozwijamy wyobraźnię.

poniedziałek, wtorek, środa – Łukasz Wicenciak

koszt: 38zł/ 30 min

 

Agata Kicińska – mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na wydziale Reżyserii Dźwięku  oraz na wydziale Fortepianu. Laureatka i uczestniczka wielu konkursów pianistycznych, koncertów i festiwali. Od wielu lat poświęca się pracy dydaktycznej  z dziećmi i dorosłymi. Jako reżyser dźwięku dokonała licznych sesji nagraniowych i dokumentacji dźwiękowych.

W przyjazny, prosty, zachęcający do zabawy sposób próbuję pokazać, iż fortepian to nie potwór o biało-czarnych zębach, tylko instrument , który rozwija wyobraźnię. Każde zajęcia, to kolejny etap wspólnej podróży, podczas której razem odkryjemy to, co najpiękniejsze w muzyce fortepianowej oraz zagramy Twoje ulubione utwory!

wtorek, czwartek, piątek – Agata Kicińska

koszt: 38zł/ 30 min

 

Szymon Czerwiec – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Instrumentalistyki, Wykonawstwa Historycznego, Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od wielu lat prowadzi indywidualne zajęcia z gry na fortepianie i organach, a także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach. Na co dzień pracuje również jako organista oraz pełni funkcję kierownika artystycznego cyklu koncertów „Wieczory Muzyczne w Kościele na Nowinie”. Regularnie koncertuje jako solista oraz kameralista.

czwartek – Szymon Czerwiec

koszt: 38zł/ 30 min

 

Oferta może ulec zmianie.