MEDYTACJA W RUCHU – DLA DOROSŁYCH I SENIORÓW

Qigong to starożytna holistyczna metoda, to także filozofia wywodząca się z Chin. Jest bardzo starą metodą ma kilka tysięcy lat. Polega na fizycznym i mentalnym prowadzeniu energii (Qi) w ciele. Opiera się jak i inne techniki wywodzące się z Chin na filozofii Pięciu Przemian i równowadze Yin i Yang. Jego początki sięgają poszukiwań człowieka jak poprawić swoje zdrowie. Człowiek wykorzystał swoje piękno, równowagę i zaczął w swoim ciele odnajdować mądrość i w ten sposób doprowadził do balansu ciała i ducha. W połączeniu z przepływem energii w ciele, z przepływem energii w przyrodzie zaczęło to przynosić zdrowotne korzyści. Qigong przywraca nasze połączenie z przyrodą, dając wytchnienie i równowagę.

Co się zmienia po ćwiczeniach Qigongu, po medytacji?

– zwiększają się zasoby energetyczne;

– zwalniamy tempo życia;

– balansujemy ciało i umysł;

– poprawiamy krążenie;

– oczyszczamy organizm;

– rozciągamy i poruszamy coś znacznie głębszego niż tylko partie mięśniowe, ale również ścięgna, i wiązadła,  czy powięzi, tzw. wielowymiarową tkankę miękką.

 

Karolina Kontschyts – Instruktorka Qigongu

Zawsze blisko przyrody czuję się najlepiej i na miejscu.  W naszych ciałach jest ukryta moc, dbamy o nie i poprzez ćwiczenia i uwagę w ciele uwalniamy blokady zarówno ruchowe, jak i te energetyczne. Gdy jesteśmy coraz bliżej siebie stajemy się pełni i szczęśliwi. 🙂

Na zajęcia należy zabrać ze sobą karimatę i koc także wygodny strój.

 

 

poniedziałek, godz. 9:45-11:00 (sala teatralna)

koszt: 20 zł/ zajęcia

 

poniedziałek, godz. 11:10-12:25 (sala taneczna)

koszt: 20 zł/ zajęcia