Gimnastyka chińska dla dorosłych

 

Qigong to starożytna holistyczna metoda, to także filozofia wywodząca się z Chin. Jest bardzo starą metodą ma kilka tysięcy lat. Polega na fizycznym i mentalnym prowadzeniu energii (Qi) w ciele. Opiera się jak i inne techniki wywodzące się z Chin na filozofii Pięciu Przemian i równowadze Yin i Yang. Jego początki sięgają poszukiwań człowieka jak poprawić swoje zdrowie. Człowiek wykorzystał swoje piękno, równowagę i zaczął w swoim ciele odnajdować mądrość i w ten sposób doprowadził do balansu ciała i ducha. W połączeniu z przepływem energii w ciele, z przepływem energii w przyrodzie zaczęło to przynosić zdrowotne korzyści. Qigong przywraca nasze połączenie z przyrodą, dając wytchnienie i równowagę.
Co się zmienia po ćwiczeniach Qigongu, po medytacji?
– zwiększają się zasoby energetyczne;
– zwalniamy tempo życia;
– balansujemy ciało i umysł;
– poprawiamy krążenie;
– oczyszczamy organizm;
– rozciągamy i poruszamy coś znacznie głębszego niż tylko partie mięśniowe, ale również ścięgna, i wiązadła,  czy powięzi, tzw. wielowymiarową tkankę miękką.

Zajęcia poprowadziKarolina Kontschyts – terapeutka

Zawsze blisko przyrody czuję się najlepiej i na miejscu.  W naszych ciałach jest ukryta moc, dbamy o nie i poprzez ćwiczenia i uwagę w ciele uwalniamy blokady zarówno ruchowe, jak i te energetyczne. Gdy jesteśmy coraz bliżej siebie stajemy się pełni i szczęśliwi. 🙂

W swojej drodze rozwoju korzystałam z różnych pięknych metod, między innymi były to Tai Chi, Ustawienia Hellingerowskie, Medytacja Mindfulness, Soul Body Fusion, Joga Kundalini, Medytacje z dźwiękiem, Qigong. To doprowadziło mnie do głębszego spotkania ze sobą w pracy ze świadomością w Drzewie Życia i fascynacji Quantum Serca.

Instruktorka Qigongu

Na zajęciach zapraszam na część w medytacji z oddechem, w koherencji serca, na siedząco.
Należy zabrać ze sobą karimatę i koc także wygodny strój.
Termin rozpoczęcia zajęć uzależniony jest od zebrania się grupy:
13 luty 2023