CERAMIKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Ewa Kijuć z wykształcenia geolog i pedagog, z zamiłowania ceramik po kursie ceramicznym w Warszawie i garncarskim pod Lublinem. Glina zawsze interesowała ją jako materiał geologiczny, ale pokochała ją za jej wyjątkową cierpliwość, przychylność i elastyczność w znoszeniu wszelkich eksperymentów artystycznych.. Swoje pierwsze prace z wykopanej gdzieś w polu gliny, wypalała w piecu kaflowym, w starym domu w lesie. Potem były własnoręczne „pamiątki” z każdego wyrobiska przy starych cegielniach, do których podróżowała w ramach studiów geologicznych. Od tego czasu zawsze marzyła o pracowni ceramicznej.. Dwa lata temu udało się wreszcie to marzenie zrealizować.

W swojej pracy z dziećmi, główny nacisk kładzie na przeżycie, doświadczanie, przejście przez proces – efekty są mniej ważne. Jest miłośniczką filozoficznego podejścia do ceramiki. Pragnie, aby dzieci zanurzyły się całkowicie w procesie twórczym, uruchomiły swoją wyobraźnię i odkryły, że nie ma ona granic. By podczas zajęć zapomniały choć na chwilę o całym świecie. Stawia na radość tworzenia i przełamywanie schematów. Jest zwolenniczką łączenia różnych dziedzin sztuki, tak, by przenikały się wzajemnie. Co jakiś czas będzie więc korzystać na zajęciach z poezji i krótkich bajek, które dzieci będą „ilustrować” pracami ceramicznymi. Będzie też inspirować dzieci twórczością różnych malarzy i rysowników łącząc ceramikę z tymi technikami. Dzieci będą bawić się kształtami, formą i fakturą. Będą rzeźbić na wzór artystów tradycyjnych i nowoczesnych. Dzięki temu rozwiną zmysł dotyku, wyobraźnię przestrzenną i poczucie formy oraz poznają szeroko
rozumianą sztukę...

Mimo programu zajęć, dzieci będą miały dużą swobodę twórczą, będą mogły eksperymentować i realizować swoje najśmielsze i najbardziej szalone pomysły!

grupa 4-6 lat  

czwartek, godz. 16:00-16:45 

koszt: 18 zł/ zajęcia 

 

grupa 6-8 lat

czwartek, godz. 17:00-18:00

koszt: 20 zł/ zajęcia

 

grupa 8-12 lat

wtorek, 16:00-17:30  

koszt: 22 zł/ zajęcia     

 

grupa 12-16 lat

wtorek, 17:30-19:00

koszt: 22 zł/ zajęcia

 

Oferta może ulec zmianie.