Magda Umer

11/11/2024

Rusza przedsprzedaż biletów z Sucholeską Kartą Mieszkańca!

Posiadacze aktywnej Karty Mieszkańca w dniach 16-22 września mogą dokonać zakupu biletów.
Od 23 września uruchomimy otwartą sprzedaż.

Bilety można kupić w sekretariacie CKiBP i na stronie www.bilety24.pl

Wciąż się na coś czeka z Magdą Umer

Wieczór 11 listopada w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej uświetni swoją obecnością mistrzyni interpretacji piosenki literackiej – Magda Umer. Artystka perfekcyjnie łączy muzykę ze słowem, co sprawiło, że śpiewane przez nią w latach 70-tych piosenki, stały się wręcz przebojami.

Podczas recitalu usłyszymy utwory z płyt Noce i sny, Wciąż się na coś czeka oraz piosenki – wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej: Już szumią kasztany, Oczy tej małej i O niebieskim pachnącym groszku. Wybrzmią teksty Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Jonasza Kofty, Jerzego Jurandota, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, z muzyką Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Władysława Szpilmana, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Jerzego Matuszkiewicza. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005), pani Magda, pięknie opowiadając o autorach tych piosenek i o swoim życiu tworzy spektakl.

Artystce towarzyszyć będą znakomici młodzi muzycy: Paweł Stankiewicz – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Maciej Szczyciński – kontrabas, Piotr Maślanka – perkusja, pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji Wojciecha Borkowskiego.

W tym roku artystka obchodzi 55. rocznicę swojej pracy na scenie.

Jak mówiła o Magdzie Umer Agnieszka Osiecka: Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą.

Wciąż się na coś czeka Magda Umer

Sala widowiskowa