Joanna Kuciel-Frydryszak – spotkanie autorskie

25 lipca 2024

Joanna Kuciel-Frydryszak dziennikarka, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka biografii Słonimski. Heretyk na ambonie, nominowanej w najważniejszych konkursach na Historyczną Książkę Roku (im. K. Moczarskiego i O. Haleckiego), cenionej biografii Kazimiery Iłłakowiczówny Iłła (Marginesy 2017), nominowanej do Nagrody im. Józefa Łukaszewicza, oraz bestsellerowej książki Służące do wszystkiego (Marginesy 2018), która znalazła się na liście dziesięciu najważniejszych książek 2018 roku dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do Czytania” i dostała nominację do Nagrody Historycznej „Polityki” oraz Nagrody „Newsweeka” im. T. Torańskiej. Jej najnowsza książka to Chłopki. Opowieść o naszych babkach (Marginesy 2023) ukazała się w nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy. Jesienią 2023 roku autorka otrzymała tytuł Wrocławianki Roku w kategorii: twórczyni. Uroczystość z udziałem Prezydenta Miasta Wrocławia odbyła się 27 listopada 2023 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Joanną Kuciel-Frydryszak, które odbędzie się 20 września 2024 o godzinie 18.00. Spotkanie poprowadzi Anna Jaworska, redaktorka radiowa. Wstęp na spotkanie jest całkowicie bezpłatny. Wejściówki od 25 lipca dostępne będą w Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie, filii bibliotecznej w Złotnikach i Chludowie.

Twórczość

Twórcą wykorzystanej do promocji wydarzenia fotografii autorki jest Maks Pflegel.