I po strachu w bibliotece…

17 lutego 2015

1 (21)

W nocy z 13/14 lutego 2015 roku w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej Gminy Suchy Las odbyła się Pełna strachu noc w bibliotece. Impreza rozpoczęła się o godz. 20.00 spotkaniem wszystkich uczestników w holu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, gdzie mieli oni okazję zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi zaplanowanej gry oraz z zasadami, których należało przestrzegać podczas pobytu u nas. Następnie młodzi ochotnicy podzieleni zostali na cztery grupy, którym patronowały takie straszne postacie jak duch, kot, nietoperz oraz czarownica.  Uczestnicy wszystkich czterech grup otrzymali również pierwsze wskazówki dotyczące zabawy. Przez najbliższe godziny wędrowali po zaplanowanych dla nich szlakach, rozwiązując po drodze przygotowane zagadki logiczne oraz plastyczne, zdobywając za prawidłowe ich rozwiązania specjalne bonusy w postaci elementów pewnej układanki, która stanowiła rozwiązanie całego zadania. Po rozwiązaniu wszystkich łamigłówek najmłodsi trafili w końcu do Biblioteki, w której udało im się złożyć wspólne puzzle, będące zwieńczeniem ich wyprawy do świata strachów. Jednakże na tym całonocne hece w bibliotece się nie zakończyły. Radość najmłodszych uczestników z zabawy była ogromna, a sama możliwość przespania się wśród regałów przepełnionych ich ulubioną literaturą okazała się stanowić dla dzieciaków niesamowitą frajdę.

1 (19)