Wystawa Piotra Sochy

08/05/2019 - 31/05/2019

Piotr Socha – polski grafik, projektant, ilustrator. Sam o swej pracy twórczej mówi, że stara się tworzyć książki, które będą ciekawe dla niego samego. Dziś, dzięki tej złotej zasadzie osiągnął swój ilustratorski sukces. Jest autorem ilustracji takich książek jak: Pszczoły, Drzewa, Potwór z tekstem Grzegorza Kasdepke, Jak Szewczyk smoka pokonał z tekstem Anny Chachulskiej. Skończył studia na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w dziedzinie ilustracji książkowej właśnie. Trudno się temu dziwić. Grafiki Piotra Sochy emanują pełnią barw, są niezwykle staranne i drobiazgowe. Na szczególną uwagę zasługuje jego zawadiacka kreska i emanujący z nich pogodny humor. Cechą charakterystyczną stylu artysty jest wprost wyjątkowe, nad wyraz umiejętne „wkłuwanie przysłowiowych szpilek” do swoich prac. Socha zwraca tym samym uwagę na istotne sprawy, dotyczące chociażby ochrony środowiska. Pszczoły i Drzewa jego autorstwa to prace, którym poświęcił mnóstwo czasu. Te dwa duże objętościowo przedsięwzięcia w chwili obecnej bawią nie tylko dzieci, ale także zachwycają dorosłych czytelników. Od 8 maja możemy cieszyć oko autentycznymi ilustracjami Piotra Sochy w holu Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej przy ulicy Szkolnej 16 w Suchym Lesie. Wszystkich zainteresowanych pracami artysty serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej okazji. Przyjdźcie, bo naprawdę będzie na co popatrzeć.

Wystawa potrwa do końca maja.