11/09/2022

KLASYKA GATUNKU PODANA WE WSPÓŁCZESNEJ FORMIE

Quintet Wojtka Mazolewskiego  – jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji. W swojej twórczości WMQ eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu WMQ słuchają wszyscy, od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco. Artysta od lat reprezentuje polski jazz na arenie międzynarodowej. Zespół wystąpił między innymi we Francji, Japonii, Chinach, Meksyku, Kolumbii, Peru, Niemczech, Indiach i Brazylii.

Wojciech Mazolewski: basista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu. Ze swoim kwintetem od 2011 roku przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Twórczość kwintetu to nieoczywiste aranżacje i energetyczne połączenie tradycji z nowoczesnością, które inspiruje i porywa amatorów (nie tylko) jazzu – w kraju i za granicą.

Wojtek Mazolewski definiuje muzykę na swój własny sposób, jednocześnie podkreśla jej uniwersalną moc: „Muzyka to abstrakcyjne przesłanie, pełne energii i siły, które możesz interpretować według własnego uznania. Z tego przesłania weź wszystko, co Ci odpowiada.

SKŁAD ZESPOŁU:

Oskar Török – trąbka

Marek Pospieszalski – saksofon

Joanna Duda – instrumenty klawiszowe

Jakub Janicki – perkusja

Wojtek Mazolewski – kontrabas

*Bilety ulgowe przysługują młodzieży uczącej się do 26 r. ż oraz rencistom i emerytom na podstawie ważnej legitymacji.
*Miejsca siedzące.

11.09.2022, godz. 19:00
sala widowiskowa
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las