Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Wieczorka ” Rozmyślania malarskie”

12/10/2016 - 04/11/2016
rsz_wystawa_rozmyslania_malarskie_-_kompozycja_a05_akryl_100x200_cm_2016

kompozycja_a05_akryl_100x200_cm_2016

Inspiracją do powstania obrazów są stany i sytuacje niezwykłe, niepowtarzalne, zjawiskowe, graniczne – pojawiające się w życiu. Punktem wyjścia jest niewidoczne dla oka, nieoczywiste, ukryte w emocjach, instynktowne lub przeczuwane.

Doświadczanie i wyobraźnia pozwalają mi nadać im nowe znaczenia, formy i treści. Malowane obrazy zawierają wiele warstw, nakładanych na siebie. Niepowtarzalność malarskich śladów, ich rytmiczny taniec, pojawiające się formy tworzą wewnętrzną strukturę obrazu, wielu obrazów w jednej kompozycji. Obrazy malowane w konwencji abstrakcyjnej mają organiczny charakter.

Wystawę dedykuję Pani Urszuli Habrych

Tadeusz Wieczorek

Wieczorek Tadeusz,
artysta malarz, animator edukacji przez sztukę, mieszka i tworzy w Suchym Lesie. Studia na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Poznaniu WSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu w latach 1975-80, w pracowniach profesorów: Tadeusza Brzozowskiego, Andrzeja Kurzawskiego i Norberta Skupniewicza. Dyplom z zakresu malarstwa sztalugowego, litografii i fotografii obronił w 1980 r. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Polsce (Bydgoszcz, Elbląg, Gdańsk, Katowice, Opole, Poznań, Toruń, Warszawa) oraz za granicą (Belgia, Dania, Niemcy, USA). Zajmuje się malarstwem sztalugowym, fotografią, grafiką oraz prowadzi warsztaty twórcze z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w kraju i za granicą. Pracuje w Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Od 2015/16 prowadzi pracownię „Meteoryt” w CKiBP w Suchym Lesie.

WERNISAŻ WYSTAWY: 12 października 2016 r., godz. 19.00
Hol CKiBP
Suchy Las, ul. Szkolna 16.
Wystawa otwarta do 4 listopada 2016 r.

Więcej na:
http://tadeuszwieczorekmalarstwo.blogspot.com         Kontakt do autora: tel. 501 476 302