Sucholeska Noelka

11/12/2021

Sucholeska Noelka powraca! W sobotę 11 grudnia, w godz. 10:00-16:00, zapraszamy wszystkich do Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las.

Przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji: warsztaty, pokaz filmu, spektakl, a także liczne występy artystyczne. Wybierzemy się w podróż od Bullerbyn, po zasypaną śniegiem Dolinę Muminków.

Świąteczne spotkanie z Wami rozpoczniemy spektaklem Teatru Małe Mi. Dzięki niemu poznacie historię Babci Klary, która przy pomocy włóczki i szydełka wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki. Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i… duuużo Aniołów. Ten sam spektakl odbędzie się nieco później również w Starym Barze w Chludowie.

Nieco później, biblioteka w Suchym Lesie zmieni się w pachnącą igliwiem Zagrodę Środkową w najmniejszej wiosce Szwecji. Będziemy słuchać, wąchać, wycinać i przygotowywać się do świąt wspólnie z mieszkańcami Bullerbyn. Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

W samo południe pokażemy przepiękną animację Magiczna Zima Muminków. Głównym bohaterem jest Muminek, który tej zimy postanawia nie zasypiać, jak to mają w zwyczaju od pokoleń Muminki. Razem z Muminkiem odkryjecie, jak wygląda zimowa Dolina Muminków.

Ponadto przygotowaliśmy warsztaty twórcze i rękodzielnicze oraz wystawę prac uczestników zajęć ceramicznych. Wręczymy także nagrody w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową. Przez cały czas czekać będzie na Was fotobudka, a w przerwach między wydarzeniami – występy naszych podopiecznych.

Na spektakl, pokaz filmu oraz zajęcia w bibliotece obowiązują wejściówki. Udział w warsztatach jest odpłatny (informacja w programie).

To będzie magiczna sobota, spędźmy ją razem!

PROGRAM CKiBP

10:00 – spektakl Teatru Małe Mi Szydełkowa Szopka Babci Klary (bezpłatne wejściówki)

10:00-16:00 – fotobudka, kolejka, rodzinne animacje

11:00 – warsztat tworzenia wieńców świątecznych (koszt: 140 zł)

11:00 – tworzenie szydełkowego wieńca bożonarodzeniowego (koszt: 50 zł/ 100 zł)

11:00 – warsztat stolarski – drewniane anioły (koszt: 95 zł)

11:00 – Boże Narodzenie w Bullerbyn!  (bezpłatne wejściówki)

12:00 – pokaz filmu Magiczna zima Muminków (bezpłatne wejściówki)

13:30 – koncert uczestników zajęć muzycznych CKiBP

15:00 – wręczenie nagród w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową

Wystawa prac uczestników zajęć ceramicznych oraz konkursowych szopek.

PROGRAM STARY BAR

13:00 – spektakl Teatru Małe Mi Szydełkowa Szopka Babci Klary (bezpłatne wejściówki)

19:00 – koncert Chłopcy kontra Basia (bezpłatne wejściówki)