Stanisława Celińska. Recital

29/11/2015

Atramentowa„Uważam, że hałasu współczesnego świata nie da się zwalczyć hałasem, a właśnie ciszą. Postęp polega przecież na tym, by przeciwstawiać się temu, co wokół” tak Stanisława Celińska mówiła o wydanej niedawno płycie „Atramentowa”, z której utwory Artystka wraz z zespołem zaprezentuje 29 listopada w Sali widowiskowej CKiBP.

Podczas tego wyjątkowego koncertu będzie można usłyszeć utwory skomponowane i napisane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali: Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk oraz Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory Artystki. A wszystko zaczęło się od „Atramentowej Rumby”, którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Dodatkowo warto podkreślić, że występ ten odbył się dokładnie w 40 rocznicę debiutu piosenkarskiego aktorki na VII KFPP Opole 1969 z utworem „Ptakom podobni” (muzyka Roman Orłow i słowa Włodzimierz Ścisłowski). Wówczas przyznano jej wyróżnienie oraz nagrodę za debiut. Po występie z „Atramentową Rumbą” okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka – tak jak kiedyś Cesaria – czaruje publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.

Stanisława Celińska – jest znaną i cenioną aktorką teatralną, filmową i estradową. Stworzyła wiele ról w warszawskich teatrach: Współczesnym, Ateneum, Nowym, Na Woli, Dramatycznym, Rozmaitości oraz Studio. W sezonie artystycznym 1990/91 występowała także w Teatrze Nowym w Poznaniu. Dzięki swoim umiejętnościom dramatycznym i komediowym z powodzeniem jest obsadzana w filmach współczesnych – gra zarówno epizody, jak i postaci pierwszoplanowe. Jest także uznaną wykonawczynią piosenki aktorskiej.

Termin: 29 listopada 2015r., godz. 18.00

Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej

Ul. Szkolna 16, Suchy Las

Bilety: 50 / 40 zł (N/U) dostępne od 1 października w sekretariacie CKiBP (pon.-pt. 8.30-16.30) oraz na stronie bilety24.pl