Spotkanie autorskie z Karoliną Filipiak

15/10/2021

Czy można lepiej poznać kraj i jego mieszkańców, niż zamieszkując w nim? Karolina Filipiak, filolog polonista, wieloletni pilot wycieczek po Europie, z Poznania do Niemiec zawsze miała blisko. Ale dopiero przeprowadzka do Hesji, położonej w samym sercu Niemiec, pozwoliła jej naprawdę poznać kraj naszych zachodnich sąsiadów. W swojej Lorelei czeka. Opowieści o Niemczech (2021) pokazuje meandry życia świeżego emigranta, ale przede wszystkim mówi o kraju i jego mieszkańcach. Zabiera czytelników w cudowne miejsca, z daleka od tłumów turystów, opowiada fascynujące historie o miastach i miasteczkach oraz niezliczonych zabytkach.

Od autorki:

Książkę zakończyłam w grudniu 2020 roku rozdziałem „Stille Nacht”. Europa przeżywała właśnie drugą wielką falę koronazarażeń. Deeplocki pozamykały nas w granicach i w mieszkaniach. Ale mam nadzieję, że wkrótce, gdy dzięki szczepionkom wszyscy wspólnie okiełznamy wirusa, ruch między Polską i Niemcami ponownie ożyje. I wówczas moje felietony będą miłym uzupełnieniem Państwa wakacyjnych lub biznesowych podróży.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie wszystkich zaprasza na spotkanie autorskie z Karoliną Filipiak, które odbędzie się 15 października 2021 o godzinie 19.00. Wstęp na spotkanie jest całkowicie bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać darmową wejściówkę z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie lub z filii bibliotecznej w Złotnikach albo Chludowie.

Serdecznie zapraszamy.