RPWL

29/08/2021

RPWL – niemiecki zespół muzyczny pochodzący z Freising w Bawarii. Choć dokonania zespołu mogą kojarzyć się z nowymi wersjami kompozycji Pink Floyd, muzycy od lat mają znacznie więcej do powiedzenia niż bycie tribute bandem legendarnego zespołu. Szybko wypracowali swój własny styl i na albumach prezentują autorski repertuar. Ich muzykę można zakwalifikować jako rock progresywny z elementami artrocka. Sama nazwa „RPWL” pochodzi od pierwszych liter nazwisk muzyków z początkowego składu zespołu.

Choć muzycy nigdy nie mieli komercyjnych ambicji i pragnęli spełniać jedynie marzenia o spędzaniu wspólnego czasu na scenie i dzieleniu się muzyką, osiągnęli sukces, koncertując nie tylko w Europie, lecz także w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Nagrali w sumie 10 albumów studyjnych i 7 koncertowych.

Koncert w Suchym Lesie będzie okazją do nieco spóźnionego świętowania 20 lat spędzonych przez zespół na scenie. Wspólnie odbędziemy nostalgiczną podróż śladami tworzonej przez lata muzyki.

RPWL
29 sierpnia 2021r., g. 19.00