Barbara Kurdej Szatan i Rafał Szatan z zespołem: Przeboje filmowe i serialowe

19/05/2017

BKSZ_slider na główną

Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan z zespołem na koncercie najpiękniejszych piosenek filmowych

Przeboje z filmów i seriali polskich i zagranicznych przypomni nam duet wokalny. Na scenie Centrum Kultury i biblioteki Publicznej w Suchym Lesie wystąpią Barbara Kurdej-Szatan, jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek młodszego pokolenia (m.in. „M jak miłość”) oraz Rafał Szatan, wokalista, kompozytor, pianista wraz z zespołem.

Barbara Kurdej-Szatan – jedna z najpopularniejszych aktorek młodego pokolenia. Aktorka teatralna, serialowa oraz filmowa. W roku 2013 wcieliła się w rolę konsultantki w reklamach sieci Play, i to ta kampania przyniosła jej największy rozgłos i dała początek dynamicznemu rozwojowi jej kariery.

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie stawiała swoje pierwsze aktorskie kroki. Wystąpiła w spektaklach w reżyserii Wojciecha Kościelniaka pt. Proces w PWST w Krakowie (2008) i w Teatrze Nowym w Poznaniu w spektaklu Sen Nocy Letniej (2008). W Poznaniu wystąpiła także w spektaklach: W sobotę o ósmej, Lobotomobil, Mary Stuart. W 2012 roku zagrała główną rolę w Teatrze Muzycznym Roma w musicalu Deszczowa piosenka jako Lina Lamont, zgarniając bardzo dobre recenzje od krytyków teatralnych i dziennikarzy show-businessu. Zagrała także w kilku serialach, m.in. Plebania, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Pierwsza miłość, a od 2014 roku na stałe występuje w M jak miłość. Zagrała także główne role w kinowych produkcjach Dzień dobry kocham Cię oraz Wkręceni 2.

Jednym z jej największych dotychczasowych sukcesów jest uhonorowanie jej dotychczasowego dorobku Telekamerą 2015 w kategorii „Aktorka”, która przyznawana jest przez czytelników TeleTygodnia.

Basia Kurdej-Szatan to także od 2011 roku wokalistka w zespole Soul City, z którym w 2012 roku znalazła się w finale II edycji programu X Factor. Wraz z zespołem Soul City aktywnie koncertuje na terenie całego kraju, oraz występuje w charakterze prowadzącej. Barbara Kurdej-Szatan wystąpiła także w kilku teledyskach, m.in. zespołu Rh+, w którym wokalistą jest jej mąż – Rafał Szatan.

Rafał Szatan  – wokalista, kompozytor i pianista. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiał w rodzinnym Lubiniu, uczęszczał do Studia Piosenki Estrada w Legnicy, następnie studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, o specjalizacji Wokalistyka Jazzowa.

W tym czasie zaczęła się również jego przygoda z teatrem i musicalem. Dostał główną rolę Troy’a w High School Musical on Stage, który miał swoją polską prapremierę w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Musical, reżyserowany przez T. Dutkiewicza był wystawiany praktycznie w całej Polsce, został również nagrodzony Złotą Maską za najlepszy spektakl dla młodych widzów. W 2010 roku dostał kolejną główną rolę Clouda Bukowskiego, w najsłynniejszym musicalu Hair. Pozwoliło mu to na współpracę z jednym z najlepszych reżyserów musicalowych w Polsce, Wojciechem Kościelniakiem. Następnie trafił do Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie współpracował z kolejnymi świetnymi reżyserami teatralnymi, m.in.: Moniką Strzępką i Pawłem Demirskim, Magdaleną Piekorz, Łukaszem Kosem, Jarosławem Stańkiem i innymi.

Od roku 2011 współpracuje z zespołem RH+, którego jest wokalistą. Był także uczestnikiem I edycji The Voice of Poland, oraz ćwierćfinalistą X Factor wraz z zespołem Soul City, którego również jest wokalistą.

19 maja 2017 r., godz. 19.00

Sala widowiskowa CKiBP

Suchy Las, ul. Szkolna 16.

Bilety: 45/35 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP (pon.-pt. w godz. 9.00-17.00) i na www.bilety24.plimage1 image2 image3 image5 image6 image7