Plotki o zwierzętach – spotkanie przyrodnicze z Marcinem Kostrzyńskim

23/03/2024

Marcin Kostrzyński nazywany „Marcinem z lasu” to polski autor książek powiązanych z naturą i zwierzętami. Obserwator przyrody, leśnik, fotograf. Kręci filmy przyrodnicze. Wychowywał się w rodzinie myśliwych. Od dziecka dużo czasu spędzał w terenie. Śledził zwyczaje i zachowania zwierząt. Przez wiele lat sam brał udział w polowaniach, zrozumiał jednak, że oddany strzał jest tylko pozornym zwycięstwem, radością ze śmierci. Dzisiaj zdecydowanie lepiej służy mu kamera i aparat fotograficzny, a nie strzelba. Jawnie krytykuje współczesne łowiectwo, które wyniszcza bioróżnorodność. Za filmy z cyklu Dzika Polska otrzymał wiele prestiżowych nagród: Nagrodę Popularyzator Nauki, Puchar Prezydenta RP, czy GRAND PRIX na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie. Dziś publikuje swoje filmy w serwisie YouTube. Dzieci mogą oglądać Przyrodyjki, czyli nagrane przez Marcina Kostrzyńskiego i opatrzone jego bajkowym komentarzem filmiki o zwierzętach. Dorośli mogą natomiast obejrzeć jego vlogi na temat ekologii i przyrody. Jest też stałym uczestnikiem w programie Dzień Dobry TVN.

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las serdecznie zaprasza wszystkich na spotkanie przyrodnicze z Marcinem Kostrzyńskim, które odbędzie się 23 marca 2024 o godzinie 12.00 w sali widowiskowej. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, należy jednak wcześniej pobrać wejściówkę z Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie, filii bibliotecznej w Złotnikach lub Chludowie albo zarezerwować ją sobie telefonicznie: 612 500 401.

Twórczość