Pablopavo i Ludziki

07/04/2018

W ramach wiosennej winylowej trasy Pablopavo i Ludziki promującej płytę „Ladinola” odwiedzą Suchy Las. Z zespołem spotkamy się 7 kwietnia w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej.

Oto co sam artysta ma do powiedzenia o zbliżającej się trasie:

Będziemy grać tu i tam, promując winylową Ladinolę i zapowiadając nową płytę, która pewnie pojawi się jesienią. Będzie sporo premierowych piosenek, przetykanych wiązankami nieśmiertelnych przebojów. Mamy siebie, Was, Neon i dwa układy taneczne – co może pójść źle?

Pablopavo, a właściwie Paweł Sołtys – wokalista, autor tekstów, piosenek i opowiadań. Mistrz tekstowo-muzycznej bezpretensjonalności oraz długich i skomplikowanych partii wokalnych opartych na freestyle’u. Laureat Paszportu Polityki w roku 2014 w kategorii Muzyka popularna. W roku 2017 nominowany do tej samej nagrody, w kategorii Literatura za zbiór opowiadań „Mikrotyki”.

Sławę zyskał jako jeden z trzech wokalistów Vavamuffin, grupy łączącej jamajski puls z warszawską uliczną zadziornością. Udzielał się w wielu projektach sound-systemowych. Jako solista działa od 2009 roku. Wydał min. płyty „Telephon”, „10 piosenek”, „Polor” i „Ladinola”.

Ludziki – zespół towarzyszący Pablopavo podczas koncertów.

W marcu 2017 wydał czwarty album pod szyldem Pablopavo i Ludziki. Płyta nosi tytuł „Ladinola” i jest anonsowana jako materiał popowy, ale umiarkowanie młodzieżowy.

7 kwietnia 2018, godz. 20.00

Sala widowiskowa CKiBP

Suchy Las, ul. Szkolna 16

Bilety: 30 zł do nabycia w sekretariacie CKiBP (pon.-pt. w godz. 9.00-17.00) oraz na www.bilety24.pl.