Noworoczny koncert Mietka Szcześniaka

05/01/2019

Coroczny koncert Noworoczny  w Suchym Lesie tym razem uświetni Mietek Szcześniak z zespołem. Oprócz swoich największych przebojów tego wyjątkowego wokalisty w programie usłyszymy również kolędy z albumu „Raduj się świecie”. Na koncert zapraszamy 5 stycznia 2019r.  o godz. 19.00.

Mietek Szcześniak już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem Funk Factory, z którym zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. W 1985 roku wystapił w Konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę Przyszli o zmroku. W 1987 roku rozpoczął studia w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 1989 roku zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. Brał potem udział w wielu festiwalach, m.in.: Festiwal Złoty Orfeusz w Bułgarii – I miejsce oraz nagroda Mister Elegantiarum, Festiwal Intertalent w Austrii – I miejsce i Grand Prix, Festiwal Cesme w Turcji – I miejsce, oraz FIDOF w Nashville w USA – Złota Płyta Miasta Muzyki. Jego debiutancki album Niby nowy ukazał się w 1990 roku. Od 1993 roku związał się z nurtem muzyki chrześcijańskiej, rozpoczął współpracę z grupą New Life M oraz chórem Deus Meus. Z towarzyszeniem obu składów wydał łącznie sześć płyt. W 1997 roku podpisał kontrakt z koncernem Pomaton EMI. Pierwszym jego owocem był album Czarno na białym.

W 1999 roku nagrał z Edytą Górniak utwór „Dumka na dwa serca” do filmu „Ogniem i mieczem” oraz reprezentował Polskę na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Eurowizja ’99 w Izraelu, piosenką „Przytul mnie mocno”. Począwszy od 2000 roku ukazały się kolejno albumy: „Spoza Nas”, płyta z serii „Złota Kolekcja”, „Zwykły cud”. W 2003 roku powstał międzynarodowy projekt Poland. Why Not? Do Polski zaproszono najsłynniejszych kompozytorów oraz producentów muzycznych ze Stanów Zjednoczonych. Do udziału w tej muzycznej produkcji, obok innych polskich artystów, został zaproszony również Mieczysław Szcześniak.

W roku 2008 ukazały się kolejne płyty z udziałem Mietka: „Czekanie”, „Wasowski na jazzowo”, „Polish Love Songs Ever”, „The Best Film Ever”. W roku 2010 odbyła się premiera płyty „SIGNS/ZNAKI”. W 2016 roku ukazała się najnowszy album – „Nierówni”. Artysta wybrał 11 najważniejszych dla niego wierszy Księdza Twardowskiego i skomponował do nich muzykę. Obecnie Mietek Szcześniak bierze udział w projekcie „Royal Concert Muzyka Filmowa” oraz występuje na licznych koncertach promujących płytę „Nierówni”. Niebawem ukaże się jego kolejna płyta we współpracy z amerykańskim chórem gospel.

W Suchym Lesie Mietek Szcześniak wystąpi wraz z zespołem w składzie:
Agnieszka Gorączkowska – głos
Paweł BZIM Zarecki lub Adam Lemańczyk – instrumenty klawiszowe
Bartosz Jakubiec – guitar
Tomasz Kańtoch – bas
Grzegorz Kańtoch – perkusja

5 stycznia 2019 r., godz. 19.00
Sala widowiskowa CKiBP
Suchy Las, ul. Szkolna 16
Bilety: 60/50 zł (N/U) do nabycia w sekretariacie CKiBP (pon.9.30-17.30, wt.-pt. w godz. 8.00-16.00) i na www.bilety24.pl