„Na Osi Czasu” z Anita Lipnicką

15/02/2017

W tym roku Anita Lipnicka obchodzi jubileusz pracy artystycznej, co postanowiła uświetnić nagraniem nowego utworu i trasą koncertową, która 15 lutego 2017 r. obejmie także Suchy Las. Możemy zdradzić, że w repertuarze znalazły się największe przeboje śpiewane przez Anitę na przestrzeni dwudziestu dwóch lat jej działalności artystycznej, będziemy mieli więc okazję usłyszeć na żywo utwory z repertuaru Varius Manx oraz płyt solowych. Podczas koncertów będzie można również usłyszeć kilka utworów premierowych.

lipnicka_druk

Najnowszy utwór artystki to Ptasiek, który od lipca niepodzielnie króluje na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Już trzeci miesiąc jest w absolutnej czołówce wszystkich notowań . Utwór zapowiada nadejście nowej płyty, której premiera przewidziana jest na jesień 2017 r.

Niektóre piosenki same proszą się na ten świat. Przychodzą  i  męczą człowieka, dopóki ich nie nagra. Tak było z upartym  Ptaśkiem… Kilka lat temu, robiąc porządki w komputerze, odnalazłam w swoich archiwach plik ze studyjnym nagraniem utworu Bluebeard autorstwa Ś.P. Nicka Talbota (aka Gravenhurst). Prosta rzecz: mój wokal plus jego hipnotyczna gitara – nic więcej. Wiosną tego roku postanowiłam dopisać swoje słowa. I tak oto Nick stał się inspiracją do polskiej wersji własnej kompozycji – urodził się z tego Ptasiek. Wspomnienie o człowieku nieprzystającym do rzeczywistości, wrażliwcu bez skóry, o duchu w świetle dnia („Ghost in Daylight”  to tytuł ostatniej płyty Nicka Talbota).

Każdy z nas ma swojego Ptaśka – to mógłby być przyjaciel z dzieciństwa, nauczyciel, ojciec, kochanek, ktoś przelotnie spotkany w podróży, kto dotknął nas głęboko, otworzył serce i oczy, rozniecił w nas  iskrę, której światło nigdy nie gaśnie. Sam zniknął, odszedł, przepadł bezpowrotnie, ugięty pod ciężarem życia. Jednak to, w co wierzył, jakim wartościom przyświecał, nie poszło na marne, bo żyje w nas nieustannie, inspiruje kolejne pokolenia.

Ptasiek to opowieść o nieśmiertelności ideałów. O czystości uczuć i naiwności prawdy, która zawsze znajdzie drogę, by wędrować dalej, niczym choroba zakaźna przenoszona z serca do serca.

15 lutego 2017 r., godz. 19.00

Sala widowiskowa CKiBP

Suchy Las, ul. Szkolna 16.

Bilety: 50/ 40 zł (N/U) do nabycia od 15 .12.2016r. w sekretariacie CKiBP (pon.-pt. w godz. 9.00-17.00) i na www.bilety24.pl